2016.05.23. 07:45

Szoboszlói sikersztori: egészen a döntőig meneteltek

Hajdúszoboszló - Zsinórban 11. alkalommal képviselte Hajdú-Bihar megyét a labdarúgó-diákolimpia országos döntőjén a hajdúszoboszlói Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola.

A tanév elején 562 iskola nevezett a 2. korcsoportban. A városi, területi és a megyei döntők lejátszása után kerültek be a megyék győztesei (19 csapat és Budapest győztese) a Fonyódligeten megrendezett országos döntőbe.

A Szűcs János testnevelő, edző által felkészített szoboszlóiak is bejutottak, és történetük során harmadjára is a döntőig meneteltek. Ugyan most sem sikerült a dobogó legmagasabb fokára felállniuk, de harmadik országos 2. helyezésükre is büszkék lehetnek. Az idei döntőben Budapest bajnoka, a Gloriett sportiskola állta útját a Thököly gárdájának, az azonban a hajdúszoboszlóiak erősségét mutatja, hogy a csoportmeccsek során ők tudtak győzni a későbbi bajnok ellen.

ű

Több sportiskolát is megelőzve, többek között a szegedi, a veszprémi vagy a kaposvári gárdákat, megyei bajnokokat győzött le a szoboszlói csapat a kétnapos döntőn. A torna legjobb játékosa a thökölys Szűcs Tamás lett.