2016.05.28. 21:08

Nem sikerült javítani, újra alulmaradt a Balmaz

Balmazújváros - Öt góllal kikapott hazai pályán az Orosházától Füzesi Ferenc alakulata.

A szerdán, a Gyöngyös ellen elszenvedett vereség után szombaton javíthatott volna a Balmazújváros, de nem sikerült – 26–21-re az Orosháza nyerte meg a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának 13. fordulójában megrendezett találkozót.

A mérkőzés eleje a hazaiaké volt, folyamatosan tartotta előnyét a Balmaz, mely még a 19. percben is vezetett (6–5). A folytatásban aztán átvette az irányítást az Orosháza, félidőben 12–10-re vezettek a vendégek.

A szünetet követően tovább hízott Vladan Jordovics gárdájának előnye, az 56. minutumban 25–16-ra mentek a Békés megyeiek. Nagy hajrát vágott ki a Balmaz, négy perc alatt öt gólt rámoltak be Oláh Gáborék, de ez is kevésnek bizonyult, 26–21-re nyert az Orosháza.

Már csak egy forduló van hátra a play offból: a hajdú-bihariak, akik visszacsúsztak a tabella nyolcadik helyére, otthon zárják a szezont, szerdán 18 órától a Komló látogat a Kőnig Rendezvényközpontba.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 21–26 (10–12)

Balmazújváros, 700 néző. V: Bán, Szloska

BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 2, Morva 2, Hanták 2, Simovics 1, Lazics, Kekezovics 3. Cs: Pajkó (kapus), Temesvári, Korsós, István, PÉREZ 2, Balázs 1, Tomic, OLÁH G. 5 (2), Vranac 3. Edző: Füzesi Ferenc

OROSHÁZA: MIKLÓS – KOMPORÁLY 5, Suhonjics 1, Milas, Radojevics 2, MAZICS 3, Németh L. 3. Cs: Herjeczki (kapus), STRANIGG 3, KNEZSEVICS 6 (5), Cemas 1, Varsandán 2, Pásztor M., Németh G., Berta, Szeitl. Edző: Vladan Jordovics

Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–2. 19. p.: 6–5. 25. p.: 7–8. 28. p.: 8–11. 41. p.: 11–17. 49. p.: 14–22. 56. p.: 16–25

Kiállítások: 12, ill. 8 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5

Füzesi Ferenc: – Fatális mérkőzés! Nem sikerült semmi, amit elterveztünk, sőt az sem, amit nem. Se támadásban, se védekezésben nem sikerült megvalósítanunk, amit szerettünk volna.

Vladan Jordovics: – Újra bebizonyítottuk, hogy idegenben sokkal jobban játszunk, mint otthon, még úgyis, hogy fontos játékosainkat kellett nélkülöznünk. Valószínűleg idegenben felszabadultabban tudunk kézilabdázni. Fantasztikus mérkőzést nyertünk meg, mely az egész csapat győzelme.​