2015.12.28. 19:36

MPB - Szabó László: tíz paralimpiai érem az elvárás Rióban

Budapest - Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke szerint mintegy harminc magyar induló és tíz érem megszerzése a cél a jövő évi riói paralimpián.

Szabó László az MTI-nek adott hétfői interjújában elmondta, a magyar versenyzők eddig összesen öt kvótát szereztek a riói paralimpiára: sportlövészetben kettőt, míg kajak-kenuban, kerékpárban és cselgáncsban egyet-egyet. Hozzátette, további háromtucatnyi versenyző áll harcban a riói indulási jogért.

"A Magyar Paralimpiai Bizottság elvárása megközelítőleg harminc kvóta és tíz érem a paralimpián. Ez a realitás, figyelembe véve a 33 londoni kvótát és az ott nyert 14 érmet, valamint az elmúlt négy évben a nemzetközi parasport fejlődését" - mondta az MPB elnöke.

Kiemelte, a szövetség öt világversenyt - egy világ- és egy Európa-bajnokságot, valamint három világkupát - rendezett idén. A magyar versenyzők 120 nemzetközi versenyen vettek részt itthon és külföldön 2015-ben, ezeken összesen 32 érmet szereztek.

"Az idei nagyon sikeres évnek számít ebből a szempontból, különösen azt figyelembe véve, hogy kvalifikációs esztendő volt" - hangsúlyozta az MPB elnöke.