2015.06.17. 14:14

Biczó másfél másodpercet vert az olaszok kedvencére

Debrecen, Róma - A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola klasszisa, Biczó Bence aranyérmet nyert Rómában, a 200 méteres pillangóúszás mezőnyében (1:56,47).

Ifjúsági olimpiai bajnokunk a Sette Colli (Hét domb) elnevezésű hagyományos úszóverseny második napján a döntőben közel másfél másodpercet vert a hazaiak kedvencére, Francesco Pavonera, a dobogó harmadik fokára a svéd Sjoedin Simon állhatott fel.

A cívisvárosi sportoló az olasz fővárosban úszott idejével egy századmásodpercet javított a riói ,,A” szintes idején (1:56,48) , amit még az év elején, a Budapest Bajnokságon úszott.

,,- Nagyon örülök ennek az időnek azért is, mert tudom, hogy lehetett volna jobb is, ha egy kicsit bátrabb vagyok. Készülök az Országos Bajnokságra, ahol két hét múlva 100 és 200 pillangón indulok.” – értékelt Biczó Bence.

A háromnapos versenyen a magyar úszók 5 arany-, 3 ezüst- és 4 bronzéremmel zártak.