2015.04.11. 07:43

Egy pontot ért az Újvárosnak a meccs végi feltámadás

Balmazújváros - Döntetlennel, 26-26-tal zárult a nagy csata a Kőnig Rendezvényközpontban.

Ahogy az sejthető volt, óriási küzdelmet hozott a Kőnig-Trade Balmazújváros és a Mezőkövesd összecsapása pénteken este a férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának hetedik fordulójában - a felek végül nem jutottak dűlőre, 26-26-os döntetlennel zárult az összecsapás.

Szinte már menetrendszerűen fej-fej mellett haladtak a gárdák az elején, a 10. percben 4-4 volt az állás. A folytatásban sem tudott meglépni egyik fél sem, húsz minutumot követően 8-8-at mutatott az eredményjelző. A szünetre is maradt az egál, 12-12.

Hihetetlen hajrá

A második játékrész aztán izgalmasabban indult, kezdett meglépni a vendég alakulat, 18-15-re mentek a kövesdiek. Elveszni látszott a meccs a hazaiak részéről, hiszen Skaliczki László tanítványai még a vége előtt tíz perccel is négy gól előnyben voltak. A hajrára aztán megrázták magukat a hajdú-bihariak, akik fokozatosan kezdték ledolgozni hátrányukat. Óriási küzdőszellemről tanúbizonyságot téve végül egálra hozta az összecsapást az Újváros, mely 26-26-os döntetlent ért el a Mezőkövesd ellen.

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS–MEZŐKÖVESDI KC 26–26 (12–12)

Balmazújváros, 700 néző. V: Herczeg P., Südi

BALMAZÚJVÁROS: Knezsevics – Diorisz 2, Dzono 2, Atsushi 2 (2), István 4, Bali 7, Csuruvuja 3 (2). Csere: Pajkó (kapus), Balázs, Horváth D., Oláh T., Temesvári 1, Hajdú 2, Korsós 1, Kovácech 2. Edző: Füzesi Ferenc MEZŐKÖVESD: Liszkai – Vasics 3, Grünfelder 4, Radnic 3, Trivkovics 2, Pálos 3, Lókodi 3. Csere: Volarevic, Holló (kapusok), Csirics 2, Nahajenka, Ilics 1 (1), Molnár, Terenyei 5. Edző: Skaliczki László

Az eredmény alakulása: 10. perc: 4–4. 20. p.: 8–8. 40. p.: 15–18. 50. p.: 19–23

Kiállítások: 4, ill. 10 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1