2014.08.02. 10:27

Senánszky Petra világcsúccsal Európa-bajnok

A cívisvárosiak kiválósága a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban is aranyéremmel zárt.

A Lignanóban megrendezett felnőtt Uszonyosúszó Európa-bajnokság negyedik versenynapján a Debreceni Búvárklub versenyzője, Senánszky Petra a 100 méteres női uszonyos gyorsúszásban indult. Petra az elődöntőben a többi versenyzőt túlszárnyalva az első legjobb idővel került a délutáni döntőbe. A szám fináléjában a hajdúsági búvárúszó az elődöntőhöz hasonlóan az első helyen ért célba, így –a 200 méteres versenyszáma után– 100 méteren is Európa-bajnoki aranyérmet nyert, időeredményével megjavítva a világcsúcsot.

Szombaton Petra az 50 méteres uszonyos gyorsúszásban méretteti meg magát, míg a szintén debreceni Kosina Gergő a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban indul.