2014.08.03. 16:20

Európa legjobbjai lettek a debreceni uszonyosúszók

Óriási sikerrel zárult a 25. Uszonyos-, és búvárúszó Európa Bajnokság, ahol a Debreceni Búvárklub két klasszis versenyzője, Senánszky Petra és Kosina Gergő összességében négy aranyérmet szerezve az éremtáblázat második helyére repítették a magyar csapatot.

Senánszky Petra a zárónapon is világcsúcsot úszva nyerte az 50 méteres uszonyos gyorsúszás fináléját, így három Európa bajnoki aranyérmével az egész női mezőny legeredményesebb tagja lett!

Kosina Gergő a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban káprázatos versenyzéssel lett a kontinens legjobbja, közel 1 másodpercet (!) javítva a korábbi világrekordon!

Ezzel mindkettőjük éremkollekciója teljessé vált, hiszen a felnőtt világbajnoki-, és a junior világ-, és Európa bajnoki aranyérmek után a felnőtt EB arany is a nyakukba került!