Dzsúdó

2019.11.08. 13:14

Ob: bajnoki címvédés a diákkorosztályban

Süveges Fanni ismét a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.

Több mint 300 versenyző részvételével Kecskeméten rendezték meg a Diák A-B korosztályos országos bajnokságot. Az esztendő kiemelt viadalán a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola dzsudokái is tatamira léptek: az erős mezőnyben Süveges Fanni (40 kg) megvédte bajnoki címét, de Fedora Ferenc (38 kg) és Raus Kira (38 kg) is dobogóra állhatott, míg Fagyal Máté (+60 kg) az ötödik helyen fejezte be a versengést.

A ceglédi ifi ob-n szintén népes mezőny állt rajthoz, az indulók száma 300 felett volt. Itt sem maradt el a debreceni érem, Gönczi Dorina (44 kg) bronzérmet szerzett, de pontszerző, ötödik helyen végzett Wladimír Danica (52 kg), Leel-Őssy Luca (70 kg) és Kriuchkov Szerhijovics Ivan (60 kg) is.