olimpia 2020

2021.08.02. 15:33

Csapó Erika: a kézilabdázóknak van esélye az elődöntőbe jutásra

Hétfő délelőtt a magyar női kézilabda-válogatott győzedelmeskedett Svédország ellen Tokióban, ezzel a legjobb nyolc közé jutva.

Tokio 20210802 Tokio2020 Japán Olimpia Tokio2020 női kézilabda csapat Magyarország Svédország mérkőzés Foto Tumbász Hédi TUM Nemzeti Sport a képen

Fotó: Nemzeti Sport / Tumbász Hédi

A hétfő délelőtti svédek elleni csoportmeccs előtt az már biztossá vált, hogy a magyar női kézilabda-válogatottnak a saját kezébe került a sorsa. 34–31-es győzelmet aratott ugyanis az orosz csapat Spanyolország ellen, így Elek Gábor tanítványai Svédország legyőzésével biztosan továbbjuthattak az egyenes kieséses szakaszba. Ennek megfelelően jól is kezdtek a mieink, 6–3-ra, majd 10–6-ra is vezettünk, a félidő végére azonban kicsúszott a kezünkből az irányítás, az addig veretlen Svédország pedig döntetlenre mentette az első harminc percet (15–15). A második játékrész eleje megint a mieinkről szólt, tíz perc alatt Vámos Petráék csináltak egy 6–0-s sorozatot, mellyel meg is alapozták a végjáték könnyebbségét, sikerrel vette a magyar válogatott az egyik legnehezebb feladatát,

ezzel pedig ott vagyunk az olimpia legjobb nyolc csapata között.

A szív diadala

– Mindenképpen gratulálni szeretnék a lányoknak ilyen messziről is, mert

szakmailag és lelkileg is nagy dolgot vittek véghez az utolsó két csoportmeccs alkalmával, ez tényleg a szív diadala volt

– mondta el a Hajdú-bihari Naplónak Csapó Erika, korábbi 129-szeres válogatott átlövő. A DVSC Kézilabda Akadémia tehetségkutatója azt is elmondta, hogy szerinte a spanyolok és a svédek elleni játékunkkal megérdemelten jutottunk tovább a csoportból.

Az is kiderült, hogy ellenfelünk a másik csoport száz százalékos győztese lesz: Norvégia. – Semmit nem szabad túlgondolnunk a negyeddöntős meccs kapcsán, hiszen a világ egyik legjobb csapata ellen kell pályára lépnünk – gondolt előre az északiak elleni ki-ki meccsre Csapó Erika. Az egykori debreceni kiválóság arról is beszélt, hogy szerinte meglehet az esélyünk az elődöntőbe jutásra, ha türelmesen, hosszan, ziccerig kézilabdázunk. Végül arra is kitért, hogy a norvégok beálló játéka életveszélyes, ha pedig nem koncentrálunk eléggé, akkor szét fognak futni minket. A feladat tehát adott, szerdán következhet az eddigi legnagyobb falat.