szon-sportoldal

2008.05.26. 09:44

Semjéni és Kölcsey győzelem az idényzárón

<p>Befejeződött a kézilabda NB II. Észekkeletzi-csoportjának küzdelmei. A zárófordulóban mindhárom megyei női együttes pályára lépett – ketten éppen egymás ellen hadakoztzak, miközben a Kölcsey simán nyert hazai környezetben.</p>

Nők

Kállósemjén–Mátészalkai MTK 22–19 (11–9)
Nagykálló, 180 néző, v.: Surman, Zrinszki. Kállósemjén: Herdon E. – Molnár J. 3, Szabó V. 2, Herdon É. 5, Nagy M. 1, Frank 4, Kosztonyák 1. Csere: Oláhné (kapus), Tar 6/2, Boda B. Edző: Hanufer Sándor. Mátészalka: Kun K. – Hegedüs 1, Jakab 2/2, Németh 3/1, Koszytú V. 1, Kovács M. 7/4, Kiss J. 1. Csere: Erdei 1, Szabó K. 3, Kovács E., Tengyel. Edző: Kosztúyné Huszák Erika. Kiállítások: 16, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/2, ill 9/7. A két megyei csapat csatáját hatalmas harc jellemezte, amelyet megérdemelten nyert a Semjén. A mérkőzés méltó volt Zrinszki István játékvezető búcsújához. Ifi: 25–36.

Kölcsey DSE–Nádudvar 32–25 (17–13)
Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Acél, Paulovics. Kölcsey: Szabó V. – Hruska 8, Tilki 9/8, Gaál 4/1, Máté 3, Papp 2, Bakti 3. Csere: Aranyosi (kapus), Molnár 1, Kelemen 1, Móré 1, Gyimesi, Ducsai. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 11/10, ill 7/6. A Kölcsey kettős győzelemmel zárták a nagyszerűen sikerült bajnokságot. Mindkét csapatunk a legjobb szabolcsi helyezést érte el, ráadásul az ifik a bajnoki címet iss megszerezték. Ezen a meccsen búcsúztatták az érettségiző Hruska Zsófiát és Gaál Mariant. Ifi: 20–14.