szon-sportoldal

2008.05.17. 21:39

Búcsúzni csak szépen szabad

<p>Nyolc góllal nyert a Nyíregyházi KSE a Hort otthonában a férfi kézilabda NB I-ben.</p>

A Nyíregyházi KSE búcsúja sikerült szebbre a már kiesett férfi kézilabdacsapatok élvonalbeli találkozóján. A szombat esti fővárosi mérkőzésen húsz perc után átvették a kezdeményezést a vendégek, és attól kezdve már csak a különbség volt kérdéses. A szünetig négy gólos előnyt szereztek, amit a végéig a duplájára hízlaltak. A csapat legeredményesebb játékosa a tíz találatot elérő, a pályafutását Gyöngyösön folytató Ulics volt, de a többiek is kitettek magukért.

Jegyzõkönyv, nyilatkozatok

Hort SE–Nyíregyházi KSE 26–34 (9–13)
Kõér utca, 100 nézõ, v.: Jancsó, Marczinka. Hort SE: Varga – Tóth 5, Gábori 3, Emmer, Majoross 2, Tarjányi 1/1, Balogh 6/2. Csere: Nemes (kapus), Babicz 2, Pozsgai 3, Nagy L. 4, Buday. Edzõ: Adorján Gábor. Nyíregyháza: Nahaj – Pisák 2, Ulics 10/3, Farkas R. 6/2, Braun 5, Bancsók 4, Varga Zs. 3. Csere: Kõrizs (kapus), Dancs 4, Szûcs B. Edzõ: Bartha Dénes.
Kiállítások: 12, illetve 16 perc. Hétméteresek: 7/3, illetve 8/5.
Az eredmény alakulása. 12. p.: 4–3. 21. p.: 6–6. 42. p.: 14–20. 49. p.: 18–25. 57. p.: 25–31
Adorján Gábor: – Több játékosomnak már a nyaraláson járt az esze.
Bartha Dénes: – Ragyogóan védekeztünk, és jól tudtunk reagálni az ellenfél taktikai változásaira.