szon-sportoldal

2008.04.13. 08:52

Hiába játszott jól Ross

<p>Mindkét csapat fantasztikusan dobta a távoli kosarakat, végül az döntött, hogy a Dombóvárnak a hajrára a is puskapora, így megszerezte a győzelmet a Marso-Vagép NYKK otthonában.</p>

Ha Dombóvár-meccs, akkor váratlan sérülés. Január 2-án, a tolnai városban a bemelegítés közben Ross Mouton vált maródivá a nyíregyházi férfi kosárlabdacsapatból, szombaton pedig honfitársa, Gary Buchanan kapott a lábához alig két percnyi játék után.

Mialatt a Marso-Vagép NYKK pontgyárosát ápolták, a szintén az egyik legjobbja, Mills nélkül érkező dombóváriak szép lassan kezdtek meglépni (6–12). Szerencsére, Buchanan nélkül is jól ment a tripladobás, Mouton, Sitku és Savic révén zsinórban öt távoli kosarat jegyeztek a hazaiak, utóbbi találatával sikerült fordítani (22–19). A túloldalon Wiley keze is ráállt a triplákra, így aztán a center szinte mindenhonnan betalált, és Deák valamint Balogh is rendre jól célzott a köríven túlról. Szinte nem volt olyan támadás, amely ne triplakírsélettel fejeződött be, a Dombóvár pedig visszavette a vezetést, és az NYKK-nak a teljes második negyedben kapaszkodnia kellett.

Jegyzõkönyv
Marso-Vagép NYKK–Dombóvár 90–100 (26–27, 16–20, 31–23, 17–30)
Bujtosi csarnok, 1000 nézõ, v.: Vígh, Papp P., Gál.
NYKK: Savic 29/12, Buchanan, Mouton 28/18, Sitku 17/9, Helbich 5. Csere: Siska 11/3, Trepák, Krasznai. Edzõ: Déri Csaba.
Dombóvár: English 19/3, Balogh L. 9/9, Deák 20/18, Sanders 18, Wiley 23/18. Csere: Simon N. 9/3, Bódi 2. Edzõ: Dzunics Braniszlav.
Kipontozódott: Savic (40. perc), Siska (40.).
Az eredmény alakulása, 2. perc: 1–7, 4.: 4–10, 6.: 12–19, 8.: 22–19, 12.: 28–29, 13.: 28–34, 14.: 33–37, 16.: 37–39, 18.: 37–45, 19.: 42–45, 22.: 47–54, 25.: 57–60, 27.: 65–62, 28.: 65–68, 30.: 71–68, 32.: 75–75, 34.: 77–81, 35.: 79–85, 37.: 83–92, 39.: 87–94.
Déri Csaba: – A Dombóvár elkapott egy extra dobóformát, nálunk pedig az egyik alapember igen korán kivált a játékból. Hajtós, kemény meccs volt, de valami hiányzott a játékunkból a gyõzelemhez.
Dzunics Braniszlav: – A döntõ pillanatokban jobban koncentrálva, egy kis szerencsével nyertünk, egy olyan mérkõzésen, amely végig nyílt volt.

A hol parádésan zsákoló, hol pedig kiválóan dobó Mouton eddigi legjobb nyíregyházi teljesítményét nyújtotta, a Buchanan helyett beszálló Siska is extrát játszott, így a harmadik etapban egy 13–2-es rohammal újra sikerült átvenni a vezetést (65–62). Fájdalom a csapatszinten tizenharmadik tripla (amit Siska jegyzett a 26. percben) sokáig az utolsó volt egyben – a 39. percig már nem sikerült betalálni távolról, a Dombóvár ezalatt hét (!) távoli kosarat is gyártott és jobb százalékkal termelte az ilyen jellegű kosarakat, mint a büntetőket. A záró részben, 75–72-re még vezetett az NYKK, 75–75-nél volt utoljára döntetlen az állás, aztán szép lassan meglépett a vendégcsapat, néhány érthetetlen játékvezetői ítélet mellett.

A vendégcsapat bebizonyította, hogy nem véletlenül biztosította helyét a tabella második helyén, de nemcsak a vendégtábor ünnepelte meg kedvenceit, a hazaiak is tapsot kaptak. Van olyan mérkőzés, amikor 14 sikeres hárompontos kosár is kevés a győzelemhez. Ezzel nem sikerült bebiztosítani a hetedik helyezést, erre pénteken Kaposváron nyílik még egy esély.