Debrecen, Gorican - A salakmotoros egyéni világbajnoki kvalifikációs sorozat 2. fordulóját rendezték meg szombaton 19 órától, a goricani Milenium Stadionban. A vaspapucsos viadalról élőben tudósítottunk a Hajdú Online-on!

P2

Sam Masters

2

A második pót-futamban a startnál Kenneth Bjerre jött el jobban és könnyedén száguldott a célba.

2

Az első pót-futamban Martin Vaculik rajt-cél győzelmet aratott. Különösebb izgalmak nélküli ment le a futam.

3

Vaclav Milik jól startolt, de hamar megelőzte őt Andrew Lebedev. A lett simán motorozott a győzelembe, a cseh balszerencséjére viszont a második helyen kapott defektet.

2

Krzysztof Kasprzak rajt-cél győzelmet aratott.

0

Tabaka az utolsó futamára a tartalékmotorjával állt starthoz, de nem tudott meglepetést okozni, a 4. helyen ért célba, így pont nélkül, a 16. helyen zárta a viadalt.

1

Piotr Pawlicki ötödik győzelmét aratta a mai versenyen! Kenneth Bjerre próbált harcolni a 2. helyért Martin Vaculikkel, de hiába.

Szabálytalan start miatt újraindították a futamot..

0

A forgatókönyv nem változott, Tabaka negyediknek startolt el, és ismét az utolsó helyen futott be. Ráadásul a célba érést követően vélhetően megakadt a blokkja, mert el is esett, de végül a saját lábán hagyta el a pályát.

3

Sam Masters sikeresen visszaverte Peter Ljung támadásait és megnyerte a futamot, a 3. helyért pedig Andrew Lebedevnek sikerült Timo Lahtit maga mögött tartania.

2

Jurica Pavlic kívülről próbált motorozni, de sikertelenül. A futamot Piotr Pawlicki nyerte. Andrei Karpov még megpróbálta megelőzni a horvátot, de Pavlic nem hibázott.

1

Milik nem startolt jól, az első kanyar viszont Andersenek nem sikerült. Ezt a zavart használta ki Kenneth Bjerre és átvette a vezetést.

3

Andrei Karpov megnyerte a startot, így Hans Andersen meglehetősen gyorsan csúszott a második helyre. Kim Nilsson próbálta maga mögött tartani Lahtit, de a dán sikeresen visszaverte a támadásokat. Végül Timo Lahti kegyetlenül kihasznált egy adódó lehetőséget és bejött a 3. helyre.

3

A start után az első befordulóra utolsóként fordult Tabaka, két körig tudta tartani a lépést a többiekkel, ám ezt követően fokozatosan lemaradt. Ismét pont nélkül zárta a futamot.

2

A startnál Kai Huckenbeck jött el a legjobban. Krzysztof Buczkowski már az első körben megelőzte a németet, de Huckenbeck gyorsan hárított. A lengyel nem adta fel, és végül ő ért be elsőként.

3

Krzysztof Kasprzak sima győzelme, izgalmak nélküli futam.

1

Piotr Pawlicki kapta el a legjobban a startot és gyorsan átvette a vezetést. Szinte erőlködés nélkül nyerte a futamot. Kim Nilsson végig tapadt Sam Mastersre, de végül nem járt sikerrel és maradt a 3. helyen.

0

Hans Andersen végig maga mögött tudta tartani Jurica Pavlicot, így meglett neki a 3. hely. Martin Vaculik egyszerűen lemotorozta ellenfeleit.

2

Kezdetben a lengyelek vezettek, de a cseh Milik utolérte őket és be is jött a 2. helyre. A futamot végül Kasprzak nyerte nagy előnnyel a cseh előtt.

1

Tabaka a gyenge start után csak tisztes távolságból tudta követni riválisait, így pont nélkül zárta a második futamát.

A dán Kenneth Bjerre hatalmas előnnyel nyerte a futamot.