2019.01.14. 12:03

Sólyom Anna Európa-bajnokságot nyert

Debrecen - Nagyszerű sikertől volt hangos a Shogun Team tavalyi esztendejének vége, ugyanis Sólyom Anna Európa-bajnokságot nyert a European Karate Championshipen Budapesten november legvégén.

A nagyszabású viadalon huszonöt ország 450 versenyzője tette tiszteletét és harcolt a minél jobb helyezésekért. Ez a hajdúsági karatékák közül Sólyom Annának sikerült a legjobban, hiszen aranyérmet gyűjtött a sportoló. A Shogun Team csapatát öt fő képviselte.

Sólyom Anna az U16-os, –60 kilós mezőnyben bizonyult a legjobbnak, Simon Ádám U21-ben –75 kg-ban lett 5. helyezett, Balázs Panni pedig egy U21-es kata 6. hellyel büszkélkedhet.

A shogunosok együttesét Szűcs Péter és Bencze Szilvia is képviselte, azonban ők ezúttal nem tudtak a dobogó közelébe férkőzni.