2019.01.20. 17:55

Asztalitenisz World Tour - Lin Kao-jüan és Csen Meng a bajnok egyesben

Budapest - A férfiaknál Lin Kao-jüan, a nőknél pedig Csen Meng nyerte a kínai házidöntőt egyesben a budapesti BOK Csarnokban rendezett asztalitenisz World Tour-versenyen.

Vasárnap délelőtt, a férfi elődöntőben a harmadik helyen kiemelt Lin másodikként rangsorolt honfitársát, a férfi párosban és vegyes párosban is aranyérmes Hszü Hszint búcsúztatta négyjátszmás mérkőzésen, a másik ágon pedig meglepetés született, miután a világranglistán 83., selejtezőből indult Vang Csu-csin hét szettben megverte a világelső és Budapesten címvédő Fan Csen-tungot. Vang ezzel visszavágott Fannak, tavaly ugyanis ők játszották a döntőt a magyar fővárosban.

A délutáni fináléban aztán már érvényesült a papírforma, a nemzetközi szövetség rangsorában negyedik, 23 éves Lin négy játszmában jobbnak bizonyult 18 esztendős, ifjúsági olimpiai bajnok riválisánál.

A nőknél az első helyen kiemelt Csu Jü-ling és a másodikként rangsorolt, világranglista-4. Csen Meng vívta a döntőt, s utóbbi nyert hat szettben.

A vasárnap zárult budapesti World Tour-viadalon négy kontinens 51 országának csaknem 400 versenyzője lépett asztalhoz, az összdíjazás 170 ezer dollár (47,6 millió forint) volt. A férfi és női egyes győztese fejenként 18 500 dollárral gazdagodott.

Eredmények

férfi egyes:

elődöntő:

Vang Csu-csin (kínai) - Fan Csen-tung (kínai, 1.) 4-3 (-7, 7, 11, -5, 10, -3, 9)

Lin Kao-jüan (kínai, 3.) - Hszü Hszin (kínai, 2.) 4-0 (12, 9, 6, 9)

döntő:

Lin-Vang 4-0 (11, 10, 8, 9)

női egyes:

döntő:

Csen Meng (kínai, 2.) - Csu Jü-ling (kínai, 1.) 4-2 (-9, 7, -11, 11, 4, 5)

szombaton játszották:

női páros, döntő:

Vang Man-jü, Csu Jü-ling (kínai, 1.) - Csen Meng, Szun Jing-sa (kínai, 3.) 3-1 (-8, 7, 13, 2)

férfi páros, döntő:

Liang Csing-kun, Hszü Hszin (kínai, 5.) - Fan Csen-tung, Lin Kao-jüan (kínai, 2.) 3-2 (5, -9, 7, -5, 8)

vegyes páros, döntő:

Hszü Hszin, Liu Si-ven (kínai, 5.)-Szudi Ádám, Pergel Szandra (8.) 3-0 (3, 6, 5)