2018.10.24. 14:06

Kilométerek a konyári utcákon

Konyár - Az idén már hatodik alkalommal rendezte meg az Ünnepi Futónapot a falu.

Október 23-án kellemes őszi időben startolt el a népes mezőny az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulójának tiszteletére. Németh Károly és Németh Botond versenybírók irányításával a tornacsarnoktól hajtották a kilométereket a futók, és végül is kora délután sikerült beérniük a célba. Felhőtlen hangulat, kiemelkedő sportélmény és persze nem mindennapi kitartás jellemezte a versenyt.

A rendszeresen visszajáró, ismerős sportolók mellett idén is felfedezhettünk új megmérettetésre vágyó arcokat. A szervezett körülmények között lezajlott verseny egyik újítása volt, hogy a forradalmi történésekre utalva 1956 méteres – díjazás nélküli – nyílt emlékfutamot is hirdettek a rendezők az emlékfutók számára. Összesen 151 nevező érkezett meg, a legifjabb futó négy és fél éves volt, a legidősebb hatvanhat. A rendezvény összefogó szervezője idén is a Művelődési és Ifjúsági Ház, Könyvtár, Kurucz Albert Falumúzeum volt, és ebben a munkában ismét aktív szerepet vállalt Gulyás János konyári lokálpatrióta futó is.