2018.09.07. 10:54

Gál Kincső ötödik lett a junior világbajnokságon

Debrecen - Az izraeli Eilatban zajlik az úszók nyíltvízi junior világbajnoksága.

A magyar csapat 14 úszóval vesz részt a háromnapos megmérettetésen, mely csütörtökön kezdődött, és szombatig tart. A tornán 38 ország 210 versenyzője küzd meg a helyezésekért.

A nyitónapon az U14–U15-ös korosztály úszói ugrottak vízbe, a lányoknál 31, a fiúknál 33 indulóval. Az öt kilométeres verseny során remekül teljesített a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola tehetsége, Gál Kincső, aki 1:01:31.8-as idővel az ötödik helyen ért célba. Az aranyérem az olasz Iris Menchini nyakába került, az ezüstöt Szimcsák Mira (Jövő SC) szerezte meg, míg a dobogó harmadik fokára az amerikai Mariah Denigan állhatott fel. A fiúknál is volt ok örömre, hiszen Betlehem Gábor bronzérmet szerzett.

A vb-n pénteken az U18–19-es korosztály legjobbjai csapnak össze, végül az utolsó napon 5 km-en a csapatváltókra kerül sor.