"Az első félidőben el kellett volna döntenünk a három pont sorsát"

Hajdú-Bihar - Nem bírt el a DEAC  a Hajdúszoboszló csapatával a labdarúgó megye I vasárnapi játéknapján.

DASE–Derecskei LSE 1–1 (0–0)

50 néző. Vezette: Takács I. (Szabó P., Papp J.)

DASE: Szász B.–Rácz A., Mester L. (Mester N.), Kiss L., Sütő B. (Takács I.), Varga Cs. (Nagy E.), Dobos Á. (Nagy B.), Nagy N., Pazonyi A., Molnár B., Pázmándi D. (Dér I.) Edző: Dér István

Derecskei LSE: Menyhárt N.–Bun R. (Alimán J.), Vadász I., Sólyom M., Csizmadia Cs., Burkus D., Szilágyi M., Rózsa O. (Fekete L.), Gali V., Berán B. (Pintér D.), Papp Á. (Juhos L.) Edző: Szép Sándor

Gól: Takács I., illetve Csizmadia Cs. Jók: mindenki (Molnár B. a mezőny legjobbja), illetve Szilágyi M. Ifi: 0-6 (félbeszakadt)

Dér István: Az elmúlt hetekben a munkahelyi elfoglaltságok és különböző fesztiválok ritkították a csapat létszámát, viszont ez se adott okot arra, hogy ne tudjunk küzdeni egy mérkőzésen. A mai meccsen sikerült a nagy erőkből álló Derecske csapatától egy pontot szerezni.

Szép Sándor: Ebben a mai mérkőzésbe ennyi volt. A hazai csapatnak egyszer sikerült a kapunkig eljutnia, de abból gólt szerzett, mi pedig naggyá tettük a kapusukat.

Hosszúpályi SE–Nyíradony VVTK 1–5 (3–0)

150 néző. Vezette: Csiszár K. (László J., Berettyán Z.)

Hosszúpályi SE: Almási J.– Kiss A., Szabó P., Rostás K., Lakatos F., Nagy I., Gombos Á. (Dobi Z.), Bagi T. (lábas L.), Nagy Zs., Purguly E. (Erdei Z.) Edző: Selyem Nándor

Nyíradony VVTK: Bákonyi N. (Szabó A.)–Takács A., Lakatos B., Papp N., Jurina J., Szűcs Z. (Jeney D.), Kiss I., Nagy G. (Kerecsen J.), Nagy A. (Gál F.) Vasas T. Edző: Antal István

Gól: Nagy Zs., illetve Nagy A.(2), Vasas T. (2), Kiss I. Jók: Rostás K., Nagy I., Nagy Zs., illetve Vasas, Nagy A., Lakatos B. Ifi: 6-4

Selyem Nándor: Sajnos nem tudtuk megszorítani a jobb erőkből álló Nyíradonyt. Ma ennyire tellett. Remélem a jövő héten sikerül megszerezni első győzelmünket.

Antal István: A borzasztó hőség rányomta a mérkőzésre a bélyegét. Higgadtabb játékkal és jobb helyzetkihasználással nyertük meg a mérkőzést.

Hajdúszoboszlói SE–DEAC 3–0 (1–0)

150 néző. Vezette: Erdélyi T. (Juhász D., Kovács Á.)

Hajdúszoboszlói SE: Csobán I.– László R., Kondás K. (Butor Cs.), Kálmán Z., Gyügyei Z., Szabó B. (Pallagi J.), Nagy L. (Czimbalmos Z.), Kovács M. (Pap L.), Márton D. (Szabó G.), Pataki P. (Németi M.), Éles Z. Edző: Erdei István

DEAC: Dudás D.–Szarka J., Hetrovics R., Sós D., Nagy K. (Kiss B.), Csák Zs. (Párducz T.), Barabás Z., Molnár M. (Bíró R.), Varga Á. (Révai Z.), Kincses D., Sütő B. (Blága T.) Edző: Katona László

Gól: Kondás K., Czimbalmos Z., Kondás K. Jók: Éles Z., Pataki P., Gyügyei Z., Kondás K., Czimbalmos Z., illetve Szarka J., Kincses D. Ifi: 6-2

Erdei István: Az első félidőben el kellett volna döntenünk a három pont sorsát. A második félidő végére magunkra találtunk és magabiztos győzelmet tudtunk aratni.

Katona László: Az első harminc perc egyértelműen a hazai csapaté volt, két-három kihagyott helyzet után megérdemelten vezettek. Ezt követően feljavultunk, de kihagytunk egy tizenegyest és több nagy helyzetet is. Várható volt, hogy így előbb vagy utóbb megkontráznak bennünket és így is történt az utolsó tíz percben.