2018.06.29. 09:23

A legjobb kerékpárosok tekertek Bocskaikert mellett

Debrecen - Sikeresen zajlott csütörtökön az Egyéni Időfutam Országos Bajnokság a Bocskaikert melletti országúton.

A rangos kerékpáros megmérettetés idén is a DKSI Debreceni Kerékpáros Sport és Szabadidős Ifjúsági Egyesület által, a Magyar Kerékpáros Szövetség égisze alatt került megrendezésre.

A versenyen a hazai klubok színe-java felvonult, a versenyszám legjobbjaival. Az időjárás mondhatni kegyes volt, igaz egész nap borult volt az ég, enyhén szemerkélt is az eső a délutáni órákban, de az igazi vízibiciklizést most megúszta a mezőny.

A verseny lebonyolítása gördülékeny volt, hála az összeszokott szervezőgárdának.

Délelőtt 10 órakor az U13-as korcsoport versenyzői kezdték a napot, és már délután fél 4 körül járt az idő, amikor az utolsóként indított felnőtt férfi (elit) kategória résztvevői is befejezték a futamot. Hosszú nap volt, de szép eredményekkel zárult: 10 igazolt és 4 amatőr kategóriában hirdettek eredményt és bajnoki címet. A helyezetteknek járó érmeket, valamint a bajnoki mezeket dr. Princzinger Péter, az MKSZ elnöke, és Vízer Barnabás főtitkár adták át.

Az MKSZ Versenybírói Testülete által a több mint 25 éve bíráskodó versenybírók elismerése céljából alapított emlékérmet vehette át Andó János; a kitüntetést Verebélyi Lajos, az OB vezető versenybírója adta át (Vadas Gábor, a másik díjazott nem tudott jelen lenni).

Csapatszinten a KSI SE és a KONTENT-DKSI szerepeltek a legeredményesebben, hiszen a KSI 7 dobogós helyet (2 bajnoki címet), míg a KONTENT-DKSI 5 dobogós helyet (3 bajnoki címet) szerzett. A SZINGO-Fehérvár eredménye 3 dobogós hely (2 bajnoki cím), míg a Pannon Cycling Team, a Szekszárdi SZKE, és a Hungaro Fondo is 2-2 dobogós helyezéssel zárták a napot.

Részletes eredmények, fotók hamarosan elérhetők lesznek a dksi.hu weboldalon.