2018.05.15. 12:48

Szabó Sándor rekorddal lett magyar bajnok fekvenyomásban

Debrecen - A Magyar Professzionális Erőemelő Liga füzesgyarmati fekvenyomó versenyén 168,5 kilogrammal új magyar rekordot ért el Szabó Sándor, a DVSC bokszklub elnöke masters 2 kategóriában. Ezzel természetesen az aranyérmet is bezsebelte az 50-59 évesek korosztályában.

Szabó Ildikó, a DVSC klubmenedzsere masters kategóriában 70 kilogrammos teljesítménnyel szintén első helyen végzett.

A nyílt versenyen - bár magyar bajnokság volt - nemcsak magyarok, de külföldiek is részt vehettek, emelve a rendezvény rangját.

Szabó Sándor (aki tavaly világbajnokságot és világkupát is nyert) egyébként idén kategóriát vált a nemzetközi mezőnyben, hiszen ott 5 évente történik feljebb lépés, és ősszel 55 eszte

Egy kis érdekesség: Szabó Sanyi (aki tavaly világbajnokságot, világkupát is nyert) idén a nemzetközi mezőnyben hamarosan átlép majd a következő kategóriába, hiszen ott 5 évente van váltás, és ősszel immár 55 esztendős lesz. A magyar masters kategóriák azonban 10 évente emelkednek, így itthon továbbra is masters 2-ben indul még egy ideig.