2018.04.04. 08:49

Nemzetközi tornán jártak a DSC fiataljai

Debrecen - Szigetváron, a XIV. Dél-Zselic Nemzetközi Kupa Fesztiválon szerepelt a közelmúltban a Debreceni Sport Club U10-es és U11-es korosztálya. A tornára 16 ­csapat nevezett, az indulókat négy négyes csoportba ­sorolták. A cívisvárosiak a 2007-es korcsoportban a vigaszágon, a negyedik helyen zártak, míg a B csapat az ötödik lett.

Szakács Tamás, Debreceni SC utánpótlás vezetője elmondta, remek hangulatban teltek a mérkőzések, a két cívisvárosi gárda méltó ellenfele tudott lenni a többi formációnak a nemzetközi ­viadalon. A fiatalabbak ­idősebb társaikkal is felvették a versenyt, elszántságukkal a kupát is elhódították.

A szakvezető a kupa előtt díjátadóként is közreműködött, a gálán U11-es gyerekek teljesítményét ismerték el. Szakács neves társaságba kapott meghívást, rajta kívül Szélesi Zoltán, Szigetszentmiklós szakmai koordinátora, Bertalan Zsolt, az SZTK vezető utánpótlás edzője, dr. Vass Péter, Szigetvár ­polgármestere, Szabados József, Baranya megye utánpótlás koordinátora, Dávid Roland, Baranya megyei Bozsik koordinátor, Bocskor Tibor, a Szigetvár Labdarúgó ­Egyesület elnöke, Hideg Gábor, a Kell egy ­Alapítvány támogatója vett még részt a díjátadó ünnepségen.