2018.02.25. 20:27

Budapesti női tenisztorna - Meglepetés győztes a BOK Csarnokban

Budapest - Nagy meglepetésre a belga Alison Van Uytvanck nyerte a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornát.

A BOK Csarnokban rendezett verseny vasárnapi döntőjében a világranglista 80. helyezettje három szettben bizonyult jobbnak az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott szlovák Dominika Cibulkovánál, a viadal első kiemeltjénél.

Az elvesztett első szett után még egyenlített a WTA rangsorában 33. Cibulkova, sőt, a harmadik játszmában 5:4-nél két labdára volt a győzelemtől, de nem tudta megtörni Van Uytvanckot, aki egy brékkel 6:5-re ellépett, majd kiszerválta a mérkőzést.

A 23 éves belga játékos pályafutása második tornagyőzelmét aratta egyesben, ezt megelőzően tavaly, a kanadai Québecben nyert, a döntőben Babos Tímeát legyőzve.

- MTI -

Eredmények (a viadal honlapja alapján)

egyes, döntő:

Alison Van Uytvanck (belga)-Dominika Cibulkova (szlovák, 1.) 6:3, 3:6, 7:5

korábban:

páros, döntő:

Georgina García Pérez, Stollár Fanny (spanyol, magyar)-Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (belga, svéd, 1.) 4:6, 6:4, 10-3