2017.12.02. 17:59

Torna mesterfokú ob - Minden szeren más győzött szombaton

Budapest, Győr - Minden szeren más győzött Győrben a tornászok mesterfokú bajnokságán szombaton, a szerenkénti döntők első napján.

A magyar szövetség beszámolója szerint a finálék első napján a nők ugrásban és felemáskorláton mérték össze tudásukat. Ugrásban az MTK Budapest versenyzője, a pénteki egyéni összetett mestere, Schermann Bianka 13.400 ponttal végzett az élen, mögötte Bácskay Csenge és Kovács Zsófia állhatott a dobogóra. Felemáskorláton a Dunaferr Eb-ezüstérmes sportolója, Kovács 13.533 ponttal nyert, második Székely Zója, a harmadik Schermann lett.

A férfiaknál mindhárom szeren a BHSE tornászai vitték el a mesteri címet. Talajon Vida Kornél 13.050 ponttal lett első, a második és a harmadik helyen az FTC Ybl Tervező két tornásza, Balázs Krisztián és Boncsér Krisztián végzett. Lólengésben Kállai Zoltán (13.800), Vecsernyés Dávid, Selmeczi Bánk volt az első három sorrendje. A gyűrűn az ifi korosztálytól idén búcsúzó Kiss Balázs (13.000) aranyérmet szerzett, mögötte Kardos Botond ezüst, míg Vecsernyés bronzérmes lett.

A döntők első napja a többszörös magyar bajnok Divéky Luca búcsúztatásával kezdődött. A sokszoros válogatott versenyző 2017-ben fejezte be aktív pályafutását, melynek során a csapattal Európa-bajnoki 8. lett, míg gerendán GP-győzelmét aratott - emlékeztet a kommüniké.

A mesterfokú bajnokságon az olimpiai bajnok nézőként vett részt Berki Krisztián, aki jelenleg egy kisebb orvosi beavatkozás lábadozik, és még a rehabilitációra helyezi a fő hangsúlyt. Hozzá hasonlóan a kétszeres olimpikon Böczögő Dorina is csak a lelátóról figyelte az eseményeket, hiszen a világkupa tavalyi szériagyőztese is a közelmúltban esett át egy vállműtéten.

Vasárnap 11 órától a Swietelsky Kupáért zajló mesterfokú bajnokság szerenkénti döntőinek második napja következik.