2017.11.15. 08:53

Hat szoboszlói indult a rövidpályás úszó ob-n

Hajdúszoboszló - Százhalombattán rendezték meg a múlt héten az úszók rövidpályás országos bajnokságát, melyen a Hajdúszoboszlói Árpád S.E. hat versenyzővel képviseltette magát.

A viadalra az Amerikában tanuló Holoda Péter is hazatért: dacolva az átállási idővel, jó formában versenyzett, és remek időket úszott, két számban is dobogóra állhatott. Holoda 100 gyorson harmadik lett (0:47,99), ahogy 50 pillangón is (0:23,66). 100 pillén hatodikként zárt (0:53,25), 50 gyorson pedig nyolcadikként csapott célba (0:22,72).

A fiatal szoboszlóiak is remekül helytálltak a felnőtt mezőnyben, több egyéni csúcsnak is örülhettek az ifjabb generáció tagjai. Kimagaslott Békési Eszter 100 mellen elért nyolcadik pozíciója (1:11,27), illetve Suba Zsófi 14. helye (1:13,16).