2017.05.29. 13:05

Remek hajdúsági szereplés a Kékesen

Debrecen - A 20. KPMG Kékes Csúcsfutáson több mint 1950 futó vállalkozott arra, hogy legyőzi a 11,6 kilométeres, 671 méter szintemelkedést rejtő pályát Mátrafüred és Kékestető között.

A leggyorsabban a címvédő Pelsőczy Attila ért fel az 1014 méter magas Kékestetőre, 49 perc 59 másodperc alatt. A célba érkezés után a győztes elmondta, hogy a vasárnapi hegyi futó országos bajnokság miatt az ezüstérmes Varga Dániellel mindketten tartalékoltak, csak az utolsó másfél kilométeren döntötték el az első hely sorsát. A férfiak között a 14 éves hajdúböszörményi Molnár Róbert (Tekergők SE) 6. lett a férfi versenyben (55:20). Klubtársa az ugyancsak 14 éves, hajdúböszörményi Rózsa Sarolta 1:10:13-at futott, ami a nők közt a 20. legjobb idő volt. A nők között győzött Molnár Barbara (Margitszigeti Atlétikai Klub) 58:01.

Két egykori válogatott labdarúgó, a 44 éves Dombi Tibor és a 40 éves Ferenczi István (ma mindketten edzők) életükben először szintén felfutottak az ország legmagasabb pontjára, nem is akármilyen teljesítménnyel, a legjobb 100 férfi között végeztek: Dombi 81. (1:04:16), Ferenczi 91. (1:05:14).

A mezőnyben 16 olyan sportember is akadt, akik idén már huszadszor értek célba (köztük a hajdúböszörményi Rozs Péter), azaz 1998 óta minden évben teljesítették a távot. Köztük még 70 éves versenyző is futott (Jusztin Ferenc), ám a legidősebb csúcsfutók az októberben 82. születésnapjukat ünneplő Fehér Károly és Zsiga János voltak. A versenyre 10 országból érkeztek futók, a határon túlról a legtöbben Szlovákiából. A megyéből 103 futó indult (71 férfi és 32 nő).