2017.04.28. 07:55

Isztambuli tenisztorna - Török párostársa győzte le Babos Tímeát

Budapest/Isztambul - A második helyen kiemelt Babos Tímea két szettben kikapott a 250 ezer dollár (71,8 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A mérkőzés első szettjében a hazai pályán játszó török Cagla Büyükakcay, a világranglista 181. helyezettje 1:1 után brékelőnyre tett szert, amit 46 perc után szettelőnyre váltott. Babosnak (30.) 4:5-nél két bréklabdája volt, de nem tudott egyenlíteni.

A magyar játékos a második játszma nyitányán nullára veszítette el saját szervajátékát, de 1:2-nél sikerült elnyernie ellenfeléét. A folytatásban Babos előnyét mindig kiegyenlítette Büyükakcay, majd utóbbi 5:5 után ismét elvette a magyar adogatógémjét. Babosnak brékkel sikerült ugyan rövidítésre mentenie a játszmát, ott azonban Büyükakcay bizonyult a jobbnak, és 120 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

A győztes Cagla Büyükakcay a negyeddöntőben a hatodik helyen kiemelt belga Elise Mertensszel találkozik majd, de előbb még Babos Tímea oldalán a páros negyeddöntőjében lesz érdekelt csütörtök este.