2017.04.25. 16:50

Debreceni diadal az egyetemi pólóbajnokságon

Debrecen - Vasárnap rendezték meg a Magyar Egyetemi Vízilabda Bajnokság négyes döntőjét Budapesten.

A Debreceni Egyetem játékosai az elődöntőben magabiztosan győzték le az ELTE csapatát 11-7 arányban. A másik párharcban pedig a Pázmány Péter Katolikus Egyetem múlta felül a Budapesti Gazdasági Egyetem csapatát. A döntőt a budapesti alkulat kezdte jobban, előbb 3-0-ra majd a félidőben 5-2-re vezettek. A debreceni fiúk azonban óriásit küzdöttek és az 5 gólt szerző Szarvas Péter vezérletével az utolsó percben átvették a vezetést és 9-8 arányban megnyerték a mérkőzést!

• Edző: Szabó Bence

Fordulatos meccsen szenvedtek vereséget, így az 5-8. helyért játszhatnak a kosaras lányok, Berki Krisztián tizedekkel maradt le az aranyéremről a kolozsvári Európa-bajnokságon, a női futsalosok pedig még küzdenek a bennmaradásért.