Megye I: biztató játék a Hosszúpályitól, történelmi pillanat Hajdúdorogon

Hajdú-Bihar - A labdarúgó megyei első osztály vasárnapi játéknapján négy találkozót játszottak.

DASE–Hosszúpályi SE 5–2 (4–0)

20 néző Vezette: Gulyás S. (Pál G., Percze Zs.)

Debrecen: Faragó Á.– Kiss L., Tornyai V., Pálma Cs., Pázmándi D., Szalóczi Z. (Németh K.), Nahhas R. (Horváth P.), Varga V., Dobos Á. (Mészáros K.), Kovács M., Molnár B. (Rácz N.) Edző: Dér István.

Hosszúpályi: Fejér G.– Kőnig A., Rostás K., Rostás G. (Purguly E.), Kun Á. (Lakatos E.), Fábri D., Nagy Sz., Lovász V., Apagyi R. (Olajos G.), Bencsik A., Bagi T. Edző: Darnai József.

Gól: Kiss L., Varga V. (2), Nahhas R., Kovács M., illetve Olajos G., Bagi T. Jók: Kőnig A., Fábri D., Lovász V.

Dér István: – Később nyilatkozik.

Darnai József: – A 2-5-ös végeredmény ellenére szeretném megdicsérni csapatomat. A második félidei játékkal -kis szerencsével- akár még ponttal is hazatérhettünk volna. Az utóbbi idők gyenge teljesítményéhez képest, a második félidőben nyújtott játékunk biztató a jövőre nézve.

Szövetkezetek SE–Hajdúnánás GB. FK 2–0 (1–0)

350 néző Vezette: Szűcs L. (Pocsai G., Kertész F.)

Hajdúdorog: Tóth Z.– Iván K., Dálnoki Zs., Juhász T., Balla K. (Szabó Z.), Simicsku I. (Pogácsás J.), Papp J. (Bak I.), Pogácsás J., Gurbán A., Harsányi Z. (Kiss A.), Franczel P. (Francel R.) Edző: Juhász Bertalan.

Hajdúnánás: Tömöri A.– Fodor J., Juhos L. (Szarka I.), Kondora K., Cservák T., Csizmadia Cs. (Kovács M.), Fodor T. (Péntek A.), Tóth T. (Félegyházi Z.), Mile M. (Takács Á.), Zsuga Á., Papp R. (Kiss L.) Edző: Daróczi Péter.

Gól: Juhász T., Dálnoki Zs. Jók: Mindenki, a mezőny legjobbja Juhász T., illetve senki. Ifi: 1–0.

Juhász Bertalan: – Történelmi pillanatnak lehettünk ma tanúi, hiszen mióta visszakerültünk a megyei I. osztályba, a Hajdúnánás csapatát most először sikerült legyőznünk. A siker kulcsa az volt, hogy egységesek, motiváltak, fegyelmezettek tudtunk maradni és kontráinkból veszélyes ziccereket, helyzeteket sikerült kialakítani. A mai győzelemhez szükség volt még azokra az emberekre is, akik kilátogattak a mérkőzésre és buzdították a csapatot. Köszönjük nektek! További sok sikert a Nánásnak! Hajrá Dorog!

Daróczi Péter: – A szomszédvári rangadón remek időjárási körülmények között, egy jól felkészített ellenféllel találkoztunk. Jól kezdtük a mérkőzést, helyzeteink megvoltak, aztán egy egyéni hiba (vitatott gól) megpecsételte a sorsunkat. Talán ha holnap reggelig játszunk, akkor sem rúgtunk volna ma gólt. Gratulálok a Hajdúdorog csapatának, megérdemelten győztek! Nagyon finom volt a vacsora, köszönjük szépen e nemes gesztust! Sok sikert kívánok nekik a folytatásban!

Téglási VSE–Nyíradony VVTK 0–2 (0–1)

200 néző Vezette: Takács I. (Rezes M., Buczkó B.)

Téglás: Nagy Cs.– Danó H. (Nagy A.), Lakatos F., Kiss J., Dobrán T., Kapusi J., Csapó A., Lovas M. (Bánfi Cs.), Pelles T., Deák D., Danó Zs. (Nagy J.) Edző: Szabó Imre.

Nyíradony: Gyurina J. (Bodnár P.)– Furó Zs. (Szabó T.), Vasas T. (Gáll F.), Takács A., Pataki E., Tóth G. (Mercs J.), Kiss I. (Baranyai B.), Linzebold Zs., Gyügyei Z., Daru I. (Rózsa O.), Kapitány K. Edző: Orosz János.

Gól: Kiss I., Furó Zs. Jók: Nagy Cs., Deák D., Kiss J., Pelles T., illetve Linzenbold Zs., Daru I. Ifi: 3–2.

Szabó Imre: – Keveset birtokoltuk a labdát, védekezésre kényszerített minket a Nyíradony csapata. Félidőnként egy-két lehetőségünk volt gólszerzésre, amelyeket nem tudtunk érvényesíteni. A kapusunk jól védett, helyenként jól védekeztünk, ellenfelünk helyzetkihasználása ma nem volt meggyőző, így vállalható vereséget szenvedtünk.

Orosz János: – A rengeteg kihagyott helyzet miatt nehézzé tettük magunknak a mérkőzést egy lelkesen játszó hazai csapat ellen.

Monostorpályi SE–Debreceni EAC 3–2 (0–1)

150 néző Vezette: Puskás Z. (Varga Gy., Áncsán T.)

Monostorpályi: Szabó A.– Nyilas J. (Tapoti J.), Patka J., Jávorszky J. (Kiss G.), Nyilas Sz., Cseke B. (Bodnár I.), Berecsky B., Gellért M., Tóth A., Dorogi Gy., Lakatos Zs. (Rózsa N.) Edző: Kaszás János.

Debrecen: Ozsváth J.– Sütő B. (Barabás Z.), Madar Cs. (Posta N.), Sós D., Balás V. (Molnár M.), Ménes M., Csörgő K., Révai Z., Kincses D., Simonka R., Dukát P. Edző: Sáfár László.

Gól: Bodnár I.(2), Lakatos Zs., illetve Sütő B., Balás V. Jók: Az egész csapat és Bodnár I. a mezőny legjobbja. Ifi: 1–3.

Nyilas József: – Az első félidőben egyetlen egy hibát vétettünk, amelyet kihasznált a szervezetten játszó DEAC. Azonban az első játékrészben nekünk is több lehetőségünk volt, amelyeket sajnos nem sikerült gólra váltanunk. A második félidőben támadóbb szellemben akartunk focizni, de az ellenfél újfent kihasználta hibánkat, és 0-2 után három kapufát is rúgott egy percen belül. A szerencse viszont mellénk állt, így ezeket nem sikerült értékesíteniük. Amennyiben ezeket a helyzeteket sikerült volna kihasználniuk, el tudták volna dönteni a találkozót. Ez volt a fordulópont, innen a csapatom meg tudta fordítani a mérkőzést. A döntetlen igazságosabb lett volna, mert a nagyon jól futballozó DEAC-cal küzdelmes meccset játszottunk. Azonban a szerencse mellénk állt, és így nagy bravúrt hajtottunk végre. Gratulálok a csapatomnak lelkes játékáért és a példamutató küzdeni tudásáért. A DEAC-nak továbbá sok sikert kívánok! Hajrá Monostor!

Sáfár László: – Később nyilatkozik.

A rossz idő megnehezítette a csapatok dolgát, azonban a mérkőzéseket így is rendre lejátszották, sérülés és kiállítás nélkül. 2