2016.11.23. 09:16

Kozák László a Bajnokok bajnoka

Debrecen - Számolatlanul gyűjtötték az aranyérmeket és állítottak fel világrekordokat a berettyóújfaluiak.

A szerencsi Kulcsár Anita Sportcsarnokban rendezték meg a GPA-IPO Erőemelő, Felhúzó és Fekvenyomó Európa Kupát, ahol tíz nemzet 293 versenyzője szerepelt. A 2009-ben az Amerikai Egyesült Államokban alapított GPA profi szövetség első alkalommal rendezett Magyarországon versenyt. A berettyóújfalui Bihari Szabadidő és Sportegyesület 12 versenyzője 15 versenyszámban indult a RAW GPA-D (doppingteszt köteles) kategóriában, s a tucatnyi sportoló összesen 15 aranyérmet szerzett, valamint 20 új világcsúcsot állított fel.

Az első versenynapon a RAW erőemelők versenyeztek, ahol Jámbor László a masters V (60-64 év) korcsoport -100kg-os súlycsoportjában 422,5 kg-os összteljesítménnyel győzött. Másnap a RAW fekvenyomóké volt a főszerep, a program a tinédzser lányok és fiúk versenyével indult. A 16-17 éves korcsoport -52kg-os súlycsoportjában versenyző Bartha Szilvia három világcsúcsot javítva, 62,5kg-os teljesítménnyel győzött. Három világcsúcsot javítva bajnoki címet szerzett még a 13-15 éves korcsoport -60kg-os súlycsoportjában szereplő Kozák László 130kg-mal, valamint a junior (19-23 év) korcsoport -110kg-os súlycsoportjában versenyző Bónis István Dániel 162,5kg-os teljesítménnyel. A juniorok -140kg-os mezőnyében Balibán Márk 165kg-mal lett bajnok. A versenyt a szeniorok folytatták, ahol bajnoki címet szerzett masters II. (45-49 év) -100kg-ban Nagy Imre 137,5kg-mal, a masters III. (50-54 év) -100kg-ban Mohácsi Zsolt két világcsúcsot javítva 170 kg-mal, a -110kg-ban Kiss Csaba 150kg-mal, és a masters V. -100kg-ban három világcsúcsot javítva Jámbor László 120 kg-mal.

A nap következő versenyszáma a legfokozottabb érdeklődéssel várt és a legnagyobb versenyzői létszámmal rendelkező Open (nyílt) kategória. Nem kis meglepetést okozott a 15 éves és mindössze 57,1 kg-os testsúlyú Kozák László, aki -60kg-os súlycsoportban három felnőtt világcsúcsot is megjavítva 140kg-os teljesítménnyel győzött. Győzelmet szerzett még a -90kg-osok között Szász Róbert 155 kg-os teljesítménnyel. Az utolsó versenyszám a GPA-D (ruhás-Equipped) kategória volt, ahol szintén a legjobbnak bizonyult a masters I (40-44 év) -82,5kg-os súlycsoportban Ungai János 150kg-mal, masters II -110kg-os mezőnyében Haraszti László 200kg-mal, valamint a masters III -140kg-os kategóriában Kovács Pál 170kg-mal.

Mindent vitt

A versenyen külön díjazásban részesült Kozák László, aki a tinédzser–junior összevont korcsoport, és az open kategória abszolút bajnoka lett, valamint a Bajnokok bajnoka dicső címet is kiérdemelte, amely elismerésért értékes táplálék kiegészítő és híradástechnikai cikkeket vehetett át. Abszolút bajnoki címet szerzett még kategóriájában Haraszti László, abszolút második helyezést pedig Mohácsi Zsolt, Szász Róbert és Kovács Pál.

Az Európa Kupa utolsó napja sem múlt el berettyóújfalui győzelem és világcsúcs nélkül: RAW felhúzásban Jámbor László három világcsúcsot beállítva 170kg-mal diadalmaskodott.

A GPA-IPO szervezet következő nagy versenye, a világbajnokság lesz december 8-11 között, amelynek Oroszország fővárosa, Moszkvában ad otthont.