2016.09.27. 11:16

Videó: A Böszörmény nyerni tudott, a DEAC nagyon kikapott

Debrecen, Hajdúböszörmény - A HTE a DVTK otthonában vendégszerepelt, míg a DEAC Győrbe utazott a női futsal NB I. 2. fordulójában, múlt hétvégén.

A böszörményi gárda szerzett vezetést, azonban a hazaiak hamar fordítani tudtak. Ám még a szünet előtt Pádár Anita egyenlített, félidőben 2–2 volt az állás. Fordulás után sokáig maradt az eredmény, majd a 27. percben mindkét oldalon betaláltak. 3–3 után Vígh Renáta döntötte el a derbit, 4–3-ra nyertek Quirikó Vivien tanítványai.

A debreceniek az igen erős ETO együttesével csaptak össze: hamar előnybe kerültek a házigazdák, akik a 7. minutumban már kettővel mentek. Nem sokkal később Hornyák Adrienn szépített, a félidei állás 3–1 volt a győriek javára. A második játékrészben is az ETO dominált, egyre nőtt az előny, végül 8–2-vel zárult az összecsapás.

A DEAC legközelebb szombaton 18 órától lép pályára, a Szekszárd látogat a Debreceni Egyetemi Sportarénába. A Hajdúböszörmény a 3. fordulóban szabadnapos lesz.

DVTK-Vénusz–Hajdúböszörményi TE 3–4 (2–2)

Miskolc, Miskolci Városi Sportcsarnok, vezette: Szilágyi Norbert.

DVTK: Almási I. – Kovács A., Újvári K., Miliczki N., Váradi C. Csere: Bernáth Cs., Kresák K., Szőke Zs., Bukovszki M., Szabó L. Vezetőedző: Fórizs Sándor

HTE: Torma L. – Tell Zs., Bokor A., Pádár A., Vígh R. Csere: Szilágyi M., Sebestyén Gy., Kota G., Farkas É., Czégény Zs., Benkő M., Dancs R. Vezetőedző: Quirikó Vivien

Gól: Miliczki N. (13.), Bernáth Cs. (15.), Kovács A. (27.), illetve Szilágyi M. (10.), Pádár A. (20.), Tell Zs. (27.), Vígh R. (29.)

Sárga lap: Kovács A. (37.)

Piros lap: Bernáth Cs. (37.)

Árkád ETO–DEAC 8–2 (3–1)

Győr, Magvassy Sportcsarnok, vezette: Tolnay Annamária

ETO: Bocsárdi E. – Beke A., Szalkai K., András F., Dikanová D. Csere: Zemlényi Cs., Öreg C., Szűcs L., Süle D., Németh N., Mészár K. Vezetőedző: Molnár Attila

DEAC: Katona B. – Radics Á., Urai B., Tóth Zs., Erdős E. Csere: Maries N., Hornyák A., Nemes B., Fekete G., Baji M., Kertész R. Vezetőedző: Sólyom Attila

Gól: Öreg C. (2., 26.), Süle D. (7., 29.), Németh N. (18., 32.), Dikanová D. (27.), Beke A. (28.), illetve Hornyák A. (9.), Kertész R. (26.)