2016.08.19. 18:52

Rio 2016 - Szlovák győzelem 50 km-es gyaloglásban, Venyercsán 44.

Rio de Janeiro - A szlovák Matej Toth szerezte meg az aranyérmet 50 kilométeres gyaloglásban pénteken a riói olimpián. Venyercsán Bence a 44. helyen ért célba, Srp Miklóst kizárták, Rácz Sándor pedig feladta a versenyt.

A 78 induló meleg, napsütéses időben vághatott neki a félszáz kilométeres távnak, mely festői környezetben vezetett a Pontal városrészben. A három magyar közül csak a 20 évével a mezőny legfiatalabbjának számító Venyercsán Bence ért célba: 35 kilométernél az 57. volt, 40 kilométernél a 49., végül a 44. helyet szerezte meg.

"Életem legnehezebb versenye volt. - mondta az M4 Sportnak a magyar sportoló. - Sajnos a rajtra eltűntek a felhők, s jött helyette a napsütés, ezen a távon ez gyilkos. Azt azonban megtanultam ma, hogy bármi van, soha nem szabad feladni, fejben nem szabad összeomlani."

Rácz Sándor a csaknem 30 fokos melegben elvesztette az eszméletét, hordágyon hozták le a pályáról, s infúziót kapott. Hozzá hasonlóan csaknem húszan feladták a küzdelmet, egy tucat gyaloglót - köztük Srp Miklóst - szabálytalan versenyzés miatt kizártak.

Az utolsó 10 kilométeren végig a címvédő ausztrál Tallent vezetett, a világbajnok Toth azonban lehajrázta, s 18 másodperces előnnyel nyert.