2016.03.16. 07:50

Korcsok ezüstéremmel tért haza a kupáról

Debrecen, Kaba - A Rácz Kick-boxing Team kabai versenyzője, Korcsok Nikolett a kadet korúak között, light-contact kategóriában a dobogó 2. fokára állhatott fel az Európa-kupán, a szlovákiai Besztercebányán.

A 46 kilósok között versenyző Korcsok három győzelemmel a háta mögött készülhetett a döntőre, melyben éppen csak hogy alulmaradt cseh riválisával szemben. A Rácz Kick-boxing Team színeit képviselte Nagy Tamás és Erdei Benjámin (mindketten kadet, light-contact, kick-light 32 kg) is, akik nyertes összecsapással kezdtek a legjobb 16 között. Utána azonban kikaptak, így nem jutottak érmes helyezésig.

A csapatot Rácz Lajos klubvezető és fia, Rácz Krisztián tréner kísérte el. Utóbbi úgy nyilatkozott, hogy az ezüstéremnek nagyon örülnek, az ifjú tehetségek számára pedig sokat jelent, hogy sikert tudtak aratni a nemzetközi mezőnyben.