2016.02.28. 17:19

Teljesítették a csabai „küldetést”

Debrecen - A Loki női kézisei szoros összecsapáson arattak fontos sikert a nagy rivális csarnokában.

A DVSC-TVP együttese a Békéscsaba otthonában vendégeskedett a K&H Bank női kézilabda liga szombati játéknapján. Nyikolajenko indította a gólgyártást a rangadón, az ukrán átlövő hetesére Siska részéről érkezett a válasz ugyancsak büntetőből. 2–2-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a hazaiak ritmust váltottak, és egy 4–0-s sorozattal megléptek. Tone Tiselj időt kért, de nem mondhatjuk, hogy a szlovén mester intelmei azonnal hatottak, hiszen az első félidő derekán 11–7-re vezettek a csabaiak. Ezt követően a debreceniek fokozatosan dolgozták le a hátrányukat, Sirián Szederke révén a 26. minutumban álltak először jobban a vendégek (13–14). A hajdúságiaknak sikerült megőrizniük minimális fórjukat, a szünetben 15–16-os állással mehettek pihenőre a gárdák.

Remekelt a légiós

A második játékrészben Karnik lövése talált utat a kapuba (16–18). Szabó Károly tanítványai ismét zsinórban négy gólt szereztek, ennek köszönhetően 20–18 állt az eredményjelzőn a 39. percben. Klikovacnak hála újra a Loki vezetését jegyezhettük fel (21–22). Deszpotovics háromgólosra duzzasztotta a differenciát, ennek ellenére a Békés megyeiek nem adták fel a küzdelmet, a hajrában sikerült egalizálniuk (26–26). A lefújásig a cívisvárosiak akarata érvényesült, a 30–28-as diadalból oroszlánrészt vállalt Garbuz, aki kilencszer járt túl az ellenfél kapusainak eszén.

A 16 egységet számláló Debrecen jelenleg a hatodik helyen áll a táblázaton. Kudor Kittiék legközelebb szerdán 18 órakor lépnek pályára a pontvadászatban, ekkor a világklasszisok sorát felvonultató Győri AUDI ETO KC-t látják vendégül a Hódos Imre Sportcsarnokban.

Mesterszemmel:

Szabó Károly: – Rangadóhoz méltón játszott a csapat, hajtott, küzdött, de becsúsztak hibák is. A végjátékban hiányzott a kellő vagányság. Nem érdemeltünk vereséget.

Tone Tiselj: – Idén talán a második legrosszabb meccsünket játszottuk. Fizikailag jobban felkészültünk ellenfelünknél, de minden másban jobb volt a hazai csapat. Amúgy nagyon nehéz mérkőzése volt.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DVSC-TVP 28–30 (15–16)

Békéscsaba, 1200 néző. V: Horváth P., Marton B.

Békéscsaba: Terenyi – Kovács A. 3, Nyikolajenko 4 (2), Dajka 3, Zöldi-Tóth 1, Walfisch 5 (2), Gávai. Csere: Misailovic, Futaki (kapusok), Szabó V. 5, Szögi 3, Bottó 2, Tóth S. 2. Megbízott edző: Szabó Károly

Debrecen: Lajtos – Varsányi 1, B. Klikovac 2, Karnik Sz. 3, Garbuz 9 (1), Kudor 5 (1), Kelemen 3. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Siska 3 (3), Deszpotovics 2, Sirián 1, Slakta 1, Szilágyi. Edző: Tone Tiselj

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–2. 8. p.: 6–2. 11. p.: 8–6. 15. p.: 11–7. 26. p.:13–14. 31. p.: 15–17. 39. p.: 20–18. 49. p.: 22–25. 53. p.: 26–26. 56. p.: 27–29

Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5