2015.11.22. 16:59

Hatalmas úszómezőnyben mentek nagyot a szoboszlóiak

Hajdúszoboszló - 21 volt a nyerő a Hajdúszoboszlói Árpád Sport Egyesület úszóinál.

Az Árpád S.E. 12 versenyzője állt rajtkőre Kikindán (SRB) a CUP KIKINDE „2015” elnevezésű nemzetközi úszóversenyen. A 25 méteres medencében megrendezett jubileumi megmérettetésen 7 nemzet 26 úszóklubjának 461 úszóversenyző vett részt. Valamennyi résztvevő 4 egyéni számban állhatott rajtkőre a versenykiírás értelmében. A hajdúszoboszlói úszócsapat tagjai igencsak kitettek magukért, hiszen az éremtáblázaton az előkelő harmadik helyen végeztek.

A lányok között Andriychuk Alexandra három arany- és egy ezüstéremmel, a fiúk között pedig Varga Miklós egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel volt a szoboszlóiak legeredményesebb versenyzője,

Külön dicséret jár mind a 12 úszónknak, hiszen szinte valamennyi versenyszámban új egyéni csúcsokat értek el.

A Ludmány László szakedző által vezetett úszócsapat 8 arany, 8 ezüst és 5 bronz érmet „úszott össze”.