2015.09.12. 21:20

Idegenben hengerelt a DASE, a Létavértes és a Polgár

Hajdú-Bihar - ​A megyei másodosztály északi csoportjában, az ötödik forduló szombati játéknapján leginkább az idegenben játszó csapatoknak termett inkább babér: a DASE, a Létavértes és a Polgár is viszonylag magabiztosan hozta el aktuális ellenfele otthonából a három-három pontot.

Nyíracsád-Vámospércs 1-0 (0-0)

100 néző, vezette: Tatár I. (Berettyán Z., Gyugos B.)

Nyíracsád: Papp T. - Maczó Cs. (Bilda J. (Tóth I.)), Orbán L., Béres Cs., Ternován J. (Kovács M.), Tóth Á., Mike I. (Árvai Sz.), Dobrai G., Maczó K. (Balogh I T.), Balogh II T., Tóth T. Edző: Balogh Tivadar.

Vámospércs: Kolompár J. - Nagy I., Kovács Gy., Zsupos J., Balogh S., Garai G., Szőke R. (Kiss T.), Kiss I., Kolompár R., Károlyi A., Vietorisz J. Edző: Oláh Sándor.

Gól: Tóth T. Jók: az egész csapat (Dobrai G. és Orbán L. a mezőny legjobbjai), illetve senki. Ifi: 1-6.

Balogh Tivadar: - Rangadóhoz méltó mérkőzést láthatott a kilátogató közönség. A jobban akaró csapat nyert, s ezek mi voltunk. A győzelmet a csapat nevében Szilágyi Leventének ajánljuk esküvője alkalmából.

Oláh Sándor: - Ezzel a játékkal a világ egyik pályáján sem lehet pontot szerezni.

Tiszacsege-DASE 2-6 (0-5)

50 néző, vezette: Nagy L. (Pósa Zs., Nagy T.)

Tiszacsege: Baranyi Cs. (Juhász Á.) - Rézmüves G., Monoki A., Nagy Á., Zsiga R., Kovács A., Balogh R., Nagy G., Borisz Sz., Nagy Á., Simon Z. Edző: Lévai Albert.

DASE: Csizmár K. (Dobi A.) - Szvára I., Tornyai V., Csiszár I., Molnár B. (Büdi B.), Varga B., Gyöngyösi M., Varga V., Kovács M., Fodor J., Takács I. (Déri I.). Edző: Pöszmet Tibor.

Gól: Kovács A., Nagy Á., illetve Takács I., Kovács M. (3), Fodor J., Tornyai V. Jókaz első félidőben senki, a másodikban mindenki, illetve mindenki. Ifi: 0-6.

Lévai Albert: - Fiatal csapatom az első félidőben megilletődötten játszott, így nagyon jó erőkből álló ellenfelünk megérdemelten vezetett 5-0-ra. A szünetben tisztáztuk ezt a helyzetet, majd a második játékrészt meg is nyertük 2-1 (ehhez gratulálok!), ami reményt ad a további folytatáshoz is. Az ifit sajnálom, mert föl kellett forgatni a csapatot, s ezért vereséget szenvedtek.

Pöszmet Tibor: - Az első félidőben bebiztosítottuk magabiztos győzelmünket, viszont a második játékrész teljesen érdektelen volt – igyekszem majd elmagyarázni a játékosaimnak, hogy egy meccs kétszer negyvenöt percből áll. Ettől függetlenül gratulálok nekik a szünetig nyújtott teljesítményhez!

Egyek-Létavértes 2-4 (0-0)

80 néző, vezette: Gulyás L. (Németh M., Áncsán Gy.)

Egyek: Domonkos B. - Kovács R., Farkas A., Zsólyomi D., Kiss S., Csala R. (Papp R.), Farkas Z., Illés J. (Farkas Cs.), Len Á., Len Sz., Kiss A. (Kiss F.). Edző: Farkas Zoltán.

Létavértes: Kontor G. - Somlyai L., Mazsu R., Papp Z., Bárány P., Polgári I., Papp S., Bora Z., Máté F., Mezei L., Szabó Zs. Edző: Kontor Gábor.

Gól: Illés J., Kiss S. Jók: mindenki, illetve senki. Ifi: 1-1.

Farkas Zoltán: - Sikerült felkapaszkodnunk a gödör széléig, de hosszabbításban megtapostuk saját kezünket és visszaestünk.

Kontor Gábor: - Igaz, hogy nem sikerült kapott gól nélkül lehozni a meccset, de Fekete Sanyi csapattársunknak üzenjük, hogy felkötheti a gatyáját!

Görbeháza-Polgár 1-3 (0-2)

100 néző, vezette: Buczkó B. (Batári G., Kertész F.)

Görbeháza: Szilágyi K. - Fóti B. (Tóth A.), Besenyő P., Ilyés Z., Pók D., Toronyai L. (Molnár D.), Fábián Sz. (Kiss S.), Répási Sz. (Tóth P.), Péntek I. (Reszegi S.), Nyakas R. (Kiss K.), Hajdu R. Edző: Szolnoki Attila.

Polgár: Bodolai B. - Pöstényi I., Tóth K., Bene K., Szajevics P., Molnár D. (Csőke M.), Polonkai L. (Reszegi L.), Szitai Z., Czimer J. (Hágen B.), Visegrádi D. (Kurucz G.), Molnár G. Edző: Varga Gábor.

Gól: Hajdu R., illetve Polonkai L., Szajevics P., Hágen B. Jók: Toronyai L., Fábián Sz., Ilyés Z., illetve az egész csapat. Kiállítva: Pöstényi I. Ifi: 1-3.

Szolnoki Attila: - Feszülten, görcsösen kezdtük a mérkőzést, kapkodtunk, sok hibával játszottunk, így odaadtuk az előnyt és a vezetést ellenfelünknek. A szünet után jól indultunk, nyomást gyakoroltunk a vendégekre, s már úgy tűnt, visszajövünk a meccsbe, megfordítjuk a találkozót, de jött az újabb hiba, amely eldöntötte a találkozó végkimenetelét. Minden csapat életében van siker és kudarc, keserűség és öröm, de mindig akarni kell: az elmúlt szezonban ennek köszönhetően immár második alkalommal nyertük meg a sportszerűségi versenyt, amelyért a mai napon kaptuk meg trófeát. Büszkék lehetünk erre, az MLSZ-nek pedig köszönjük az elismerést!

Varga Gábor: - Gratulálok játékosaimnak, különösen az első félidőben mutatott játék miatt! A második félidőben kicsit elaludtunk, bár a meccs végére ismét a Görbeháza fölé tudtunk kerekedni. Szolnoki Attila barátomnak üzenem, hogy ne csüggedjenek, további sok sikert nekik!​