2015.05.03. 20:47

Idegenbeli sikerek

<div>​A megyei másodosztály északi csoportjában a 24. fordulóban három mérkőzés zajlott vasárnap: mindhárom esetben az idegenben játszó csapatok örülhettek, hiszen a Nyírmártonfalva, a Nádudvar és a DEAC is megverte aktuális ellenfelét.</div>

Nyírábrány–Pentafrost–Nyírmártonfalva 1–3 (1–0)

50 néző, vezette: Darányi A. (Kiss A., Áncsán Gy.)

Nyírábrány: Rácz L. – Debreceni K., Fülöp Gy., Tóth Cs., Vásárhelyi J., Nagy Á., Küzmös Gy., Takács Gy., Megyesán P., György R., Sápi A. Edző: Tóth Csaba.

Nyírmártonfalva: Káplár F. – Konyári S., Jónizs A., Szemán T., Kolompár J., Tóth T., Kiss G. (Antal N.), Ternován J. (Mandics I.), Havrilla I. (Nagy D.), Kelemen J. (Rácz F.), Tóth D. Edző: Molnár Gábor.

Gól: Sápi A., illetve Szemán T., Tóth D. (2). Jók: az egész csapat. Ifi: 0–14.

Tóth Csaba: – A mai mérkőzésen hetven percen át valamennyi játékos fegyelmezetten és lelkesen tette a dolgát: edzés nélkül ekkor fogyott el az erő, s a vendégek a maguk javára fordították a meccs eredményét.

Molnár Gábor: Nem sikerült elérnünk.

Nyíracsád–Nádudvar 3–4 (1–2)

100 néző, vezette: Percze Zs. (Pallai Zs., Pál G.)

Nyíracsád: Milák A. – Pintye S. (Maczó Cs.), Árvai Sz., Tóth Á., Béres Cs. (Tóth I.), Dobrai G., Gugg K. (Maczó A.), Jakab N. (Kovács M.), Balogh I T., Balogh II T. (Szilágyi L.), Tóth T. Edző: Patalenszki József.

Nádudvar: Nagy J. – Kenéz N., Lajtos B., Pál I., Czibere K. (Lőrinczi G.), Varga Zs., Balás V., Varga T., Nagy S., Czidor G. (Tran B.), Hirzics L. (Székely Z.). Edző: Gere Csaba.

Gól: Tóth A., Szilágyi L. (2), illetve Nagy S. (3), Varga Zs. Jók: Milák A., Árvai Sz., Tóth T., Szilágyi L., illetve mindenki. Ifi: 5–2.

Patalenszki József: – A mai napon a játékkal nem volt baj, de sajnos a védelmünk sokat hibázott. Három gólpasszt adtunk az ellenfélnek, tizenegyest és óriási ziccereket hibáztunk – a futball örök törvénye alapján ennek csak vereség lehetett a vége. Hajrá Acsád!

Gere Csaba: – Újra jobbik arcát mutatta a csapat: helyenként kulturáltan, taktikusan, mély alázattal játszottunk. Az első félidő nehezebbnek bizonyult, döntő momentumnak számított, mikor kapusunk kivédte a hazaiak tizenegyesét, illetve az, hogy a szünetre vezetéssel vonultunk be. A második játékrészt ott kezdtük, ahol az elsőt abbahagytuk, már 4–1-re is vezettünk, a végén viszont akarva-akaratlanul kiengedtünk, így téve szorossá a mérkőzést. A pálya és a játékvezetői hármas pedig kifogástalan volt.

Létavértes II–DEAC II 2–6 (0–4)

50 néző, vezette: Sinka Z. (Éva I., Kiss P.)

Létavértes II: Fekete S. – Papp Z., Boros G., Mezei L., Demján J., Boldis J., Tóth L., Karászi F., Horváth G., Mihók B. (Bora Z.), Maczó Z. Edző: Kontor Gábor.

DEAC II: Fejér G. (Dudás D.) – Párducz T., Demján B., Soltész P. (I. Inda), Nagy A., Lénárt P. (Buzai G.), C. Hevre, Dede B., Katona Z. (Rácsai I L.), Rácsai II L. (Köstner T.), Tar G. (Zombor S.). Edző: Katona László.

Gól: Mezei L., Horváth G., illetve Rácsai II L., Katona Z., Lénárt P., C. Hevre, Nagy A., I. Inda. Jók: mindenki, illetve Dede B., Demján B., Tar G. Ifi: 6–3.

Kontor Gábor: – Az első helyezett csapat ellen nagyot küzdve, döntetlenre hoztuk a második félidőt – lehet, hogy nekünk mindig csak a második játékrészt kellene lejátszanunk. Gratulálok a DEAC–nak!

Katona László: – A nagy gólarányú győzelmek ellenére úgy látom, hogy a játékunk három–négy hete sok kívánnivalót hagy maga után.