2014.12.01. 10:09

A junior tabella élén a Ráthonyi Kft-Eötvös DSE

Debrecen - Az NB II-es röplabda-bajnokságban vasárnap a Ráthonyi Kft – Eötvös DSE azt a Szegedet fogadta, aki ellen legutóbb a felnőttek februárban, a juniorok pedig áprilisban tudtak egy-egy játszmát rabolni, a többi tavalyi és idei lejátszott felnőtt és junior mérkőzéseket is a Tisza-partiak játszmaveszteség nélkül nyerték. Ilyen előélet után a debreceniek abban bizakodhattak, hogy helyenként meg tudják szorítani soros ellenfelünket.

A felnőtt mérkőzésen sokáig szépen tartották magukat a házigazdák, de aztán 3-4 érthetetlen támadási hiba után megléptek a vendégek és a szett végéig még növelni is tudták előnyüket. A második játszma a végjátékig szoros volt, akkor a hajdúságiak tudtak újítani és kiegyenlítettek. Úgy tűnt, hogy a továbbiakban is szoros lesz az eredmény, de a hazaiak egyre kevesebbet mozogtak, több helyezkedési hibát is vétettek, figyelmetlenek voltak, a Szeged pedig könyörtelenül kihasználta a hibákat.

Ráthonyi Kft. - Eötvös DSE - SZTE EHÖK SE 1:3 (-17, 21, -14, -18).

Ráthonyi Kft. - Eötvös DSE: Bardócz Brigitta, Fehér Anna Ditta, Kovács Katalin, Szabó Csenge, Szombati Adrienn, Zolnai Vanda. Csere: Marczin Daniella (libero), Rostás Réka (libero), Bancsi Judit, Fehér Zsófia, Szabó Flóra. Edző: Szombathy András.

A junioroknál rossz kezdés után folyamatosan vették át a játék irányítását a debreceniek, és sikerült az első két szettet megnyerniük. A harmadik játszmában ugyan a szegediek akarata érvényesült, de a szoros negyedik szett végjátékában főleg Fehér Zsófia jó védekezéseinek és Marczin Daniella eredményes támadás-befejezéseinek köszönhetően megszerezte a Ráthonyi Kft – Eötvös DSE a győzelmet. Ezzel a három ponttal a hajdúságiak a táblázat élére ugrottak.