2014.11.12. 11:26

Paralimpikon diadala

Debrecen - A DKSI-Freeriderz országúti kerékpárosai nemrégiben két versenyen képviselték a cívisvárost.

A Törökbálinton megrendezett I. Riczu Imre Emlékversenyen Nagy Gyula kategóriájának 3. helyén végzett, abszolútban pedig 6. lett. Ifjúsági kategóriában Fegyveres Máté kategóriájának 6. helyén ért célba.

A Területi Évadzárót a Panoráma úton rendezték meg, emléket állítva László Sándornak. A verseny 80 km-es távjának abszolút győztese a többszörös parakerékpáros világbajnok és paralimpiai bajnok Novák Károly Eduárd lett. A DKSI versenyzői szép eredményekkel zártak, 12 dobogós helyezést gyűjtöttek: Kapcsa Ákos, Szabó Zsófia, Kiss Attila, Pályi Csaba első, Sánta Ármin, Zsupos Sándor, Ágoston Imre, Hajdu Barna, Nagy Gyula második, míg Kapcsa Márk, Duró Norbert és Bartha Gergely a harmadik lett.