2014.10.18. 08:33

Nem jártak sikerrel Cegléden

Balmazújváros - Négy góllal, 27-23-ra kapott ki a Balmazújváros nyolcadik NB I-es meccsén.

Balmazújváros - Négy góllal, 27-23-ra kapott ki a Balmazújváros nyolcadik NB I-es meccsén.A Ceglédi KKSE otthonába látogatott a Kőnig-Trade Balmazújváros pénteken este a férfi kézilabda NB I. 8. fordulójában. Fontos találkozó volt ez mindkét fél számára, ugyanis egyenlő ponttal álltak a tabellán a felek, egyaránt két-két sikerrel a hátuk mögött.

Egyenlítettek

Két góllal nyitottak a hazaiak, majd jött a válasz az újvárosiak részéről, István talált be. De ahelyett, hogy egyenlítettek volna a vendégek, 4-1-re lépett meg a Cegléd. Mekaru hetesből szerezte meg a hajdúságiak második gólját, majd következett két újabb találat a Pest megyeiektől. A 16. percre feljött 6-5-re az Újváros, mely ki is egyenlített, sőt, a vezetést is átvette (7-8) - félidőben 9-9 volt az állás.

Nem bírták a végét

Egy ideig a szünetet követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban 13-13 után szépen lassan kezdett meglógni a Cegléd. A találkozó egyharmada volt már csak hátra, mikor 20-15-re vezettek a vendéglátók. Ekkor úgy tűnt, szinte biztos a győztes kiléte, ám Füzesi Ferenc tanítványai újra talpra álltak, és ikszre hozták az eredményt (21-21). Sajnos csak ennyire tellett az Újváros erejéből, jobban bírták a hajrát a ceglédiek, akik végül 27-23-ra nyertek, és sikerüknek hála helyet cseréltek a tabellán riválisukkal.

Ceglédi KKSE–Kőnig-Trade Balmazújváros 27–23 (9–9)

Cegléd, 600 néző. V: Dobrovits, Tájék

Cegléd: Bősz – Országh 3, Takács B. 2, Bíró B. 7 (1), Tóth T. 1, Lepsényi 2, Lászlai. Csere: Mojsilov (kapus), Antal Sz. 1, Nikolicza, Hegedűs M. 1, Pocsai 4 (4), Hódi6, Sipeki. Edző: Kökény István

Balmazújváros: Knezevic – Nagy N. 1, István P. 3, Hajdú T. 1, Balázs S., Acusi 7 (6), Temesvári 3. Csere: Pajkó (kapus), Kovacech 1, Bali 4, Salamon, Füleki, Oláh T. 1, Mateo 1, Heiczinger 1. Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–2. 11. p.: 6–2. 16. p.: 6–5. 19. p.: 7–8. 33. p.: 13–13. 38. p.: 17–15. 45. p.: 21–16. 52. p.: 21–21. 58. p.: 25–22

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6