2014.09.16. 12:13

Debreceni futó lett a megye a legjobbja a 29. Wizz Air Budapest Félmaratonon

Budapest, Debrecen - A budapesti 29. Wizz Air Budapest Félmaraton után a rendező Budapest Sportiroda új rekordlétszámot tudhat maga mögött.

13500-ra növekedett a nevezők száma szemben a tavalyi 12850-el. Egyéniben soha ennyi futó nem indult, 9250 nevezést regisztráltak! A külföldiek körében is komoly volt az érdeklődés, 70 országból kétezren érkeztek hozzánk (szintén rekord!). Nem is beszélve a Hajdú-Bihar megyei indulókról, akik 142 egyéni futóval járultak hozzá a kitűnő új létszámcsúcshoz.

Közülük a debreceni 23 éves Hadházi Máté képviselte legsikeresebben a megyét, aki a 27. legjobb idővel a célba (01:14:18), kategóriájában a 8.-ként futotta le a 21 km-es távot. A hölgyek között a 28 éves balmazújvárosi Tóth Eszter a 10. legjobb időt (01:24:29) érte el. A verseny legidősebbje a 81 éves Kenyér Imre, aki egyéniben teljesítette a félmaratont. A megyéből a legfiatalabb induló a 16 éves Karnik Patrik, a legidősebb pedig a 63 éves Demény Attila Árpád volt.

A győzelmet a kenyai Maiyo Kimaijo Hillary szerezte meg (ideje 1:05:04). A hölgyeknél sem sikerült a kenyai futónőt megelőzni, Nzisa Wambua, Nancy 1:15:13 másodperces idővel szakította át a célszalagot. A legjobb magyar Kovács Tamás a harmadik, illetve Erdélyi Zsófia a második helyezésével.

A félmaratonon indult Kovács Koko István olimpiai bajnok is, aki a Suhanj! Alapítvány színeiben futotta végig a távot, végig maga előtt tolva a kerekesszékes Gál Lillát.