2014.08.12. 14:09

Dévay bronzérmes lett a junior Európa Kupán

Tiszaújváros, Debrecen - A tiszaújvárosi Triatlon Világkupán 17. helyen végzett a DSC-SI versenyzője, Pocsai Balázs. A rangos nemzetközi verseny történelmi sikert hozott, Vanek Ákos ugyanis első magyarként diadalmaskodott VK-futamon.

A férfiaknál Faldum Gábor bronzérmes, míg a nőknél Vanek Margit ezüstérmes lett a Tiszaújvárosban. A felnőtt illetve junior mezőnyben összesen 50 ország képviselői álltak rajthoz.

A debreceni sportoló, Pocsai a 750 méteres úszást követően a hetedik helyen kezdte a 20 kilométeres kerékpározást, s az 5 kilométeres futás kezdetére teljesen összezsúfolódott az egész mezőny. Hatalmas hajrá és célfotó döntött a helyezésekről – Pocsai végül a 17. helyen végzett az erős, nemzetközi mezőnyben.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola fiatal versenyzői is szépen teljesítettek: Dévay Márk bronzérmes lett a Junior Európa Kupán (37:44), amelyen összesen kilencvenen indultak. Ugyanitt Zékány-Nagy Patrik a 14. (38:57), a még csak ifjúsági korú Tóth Milán pedig a 20. helyen zárt (39:53). Érdekesség, hogy a szabályok szerint az Európa Kupán nem európai országok versenyzői is indulhatnak. Így lehetett ott a fiatalok között az új-zélandi Tayler Reid is, aki Dévayt megelőzve a második helyen végzett.

Tiszaújváros - Bicsák Bence érett versenyzéssel, fantasztikus futással aranyat, míg az erejét kiválóan beosztó Dévay Márk bronzérmet érdemelt ki a tiszaújvárosi nyílt ETU Junior Triatlon Európa-kupán. A nők versenye új-zélandi sikerrel ért véget, itt a legjobb magyar a negyedikként zárt Fuchs Dóra lett.

Tiszaújváros, 2014. augusztus 10., vasárnap (MTI) - A férfiak versenyét Vanek Ákos nyerte, Faldum Gábor pedig bronzérmes lett, míg a nőknél Vanek Margit másodikként ért célba a tiszaújvárosi triatlon világkupafutamon.