2014.08.28. 10:45

A héten véget ér a Grundfoci program

Debrecen - A Debreceni Intézményműködtető Központ (DIM) és a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) Grundfoci elnevezéssel programot szervezett a debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola műfüves pályáján július elejétől augusztus végéig.

A program célja volt, hogy a lakótelepen élő gyerekek és felnőttek a nyári szünet ideje alatt kulturált körülmények között, Grundfelügyelő irányítása mellett tölthessék el szabadidejüket, mindezt térítésmentesen.

A program elérte célját, nagy volt az érdeklődés és a látogatottság a műfüves pályán. Így jövőre is tervezik hasonló jellegű program szervezését.

Ezen időszakban Grundfoci bajnokságra is lehetett nevezni, ahol a felnőtt korosztályban 11 csapat vett részt. A döntőre augusztus 26-án kedden délután került sor, az első helyen végzett a Cukik csapata, második lett a Levesde SC, a dobogó harmadik fokára állhatott fel Ellyaflalaikür együttese, míg negyedikként zárt a Millwall elnevezésű gárda.

A 14-18 év közötti korosztály záró mérkőzésére a hétvégén kerül sor. Vasárnap estig, a megszokott menetrend szerint minden kedves érdeklődő előtt nyitva áll a pálya: hétköznaponként 17-21 óráig, hétvégén 10-20 óráig.