2014.04.17. 10:56

Nem sikerült a bravúr, megszakadt a DEAC győzelmi sorozata

Debrecen - A védekezésben és támadásban is sok hibával játszó DEAC már a találkozó elején több pontos hátrányba került és a szünetben kilenc ponttal, 48-39-re vezettek a fővárosiak.

Debrecen - A védekezésben és támadásban is sok hibával játszó DEAC már a találkozó elején több pontos hátrányba került és a szünetben kilenc ponttal, 48-39-re vezettek a fővárosiak.A fordulás után a feljavult a hazaiak védekezése, fokozatosan ledolgozta hátrányát a DEAC sőt a negyedik negyed végére át is vette a vezetést. A rendes játékidő utolsó másodperceiben felváltva vezettek a csapatok, de 40 perc játék után döntetlen, 74-74 volt az állás.

Az öt perces hosszabbításban a budapestiek szerencsésebbek voltak és pontosabban is dobtak, így nagy küzdelem után a TF csapata győzött négy ponttal, megszakítva a DEAC három meccsig tartó győzelmi sorozatát.

A DEAC legközelebb április 25 - én pénteken játszik, az MTK Törökbálint együttesét fogadják Nagy Ágoston tanítványai, este hat órától az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban.

DEAC- TF Budapest 86:90 (21:18,18-20,19:16,16:10,12:16)

DEAC: Nagy Botond 24/15, Kaluha Csaba 13/6, Pék Dávid 3/3, Takács Dániel 17, Kovács Imre 10, Vas Viktor 14, Balogh András-,

Lokodi Mátyás-, Nagy Benedek 2, Boldizsár Ferenc-, Asztalos Soma 3, Szarka Dávid-