2013.07.25. 16:07

HAON-ÉLŐ - Európa-liga: DVSC-TEVA vs. Strömsgodset 0-3 (0-1)

Debrecen, Nyíregyháza – A Magyar Kupa győztes Loki az EL-csoportkörbe kerülésért folyó küzdelemsorozat részeként csütörtök este Nyíregyházán játszott a norvég Strömsgodset ellen. A mérkőzést élőben közvetítettük a Hajdú Online-on 20:30-tól.

[poll id="417"]

DVSC-TEVA

0 - 3 (0-1)

Strömsgodset

Nyíregyháza, 2013.07.25. 20:30

[poll id="419"]

Kondás Elemér: Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert jó csapat az ellenfél. Jól kezdtünk, de egy hibából hátrányba kerültünk. A második gól is szabadrúgásból született, ez bosszantó. Próbáltunk offenzívebbek lenni, de egy megpattanó lövés újra a hálónkban kötött ki. Voltak helyzeteink, ha bemennek ezek, szorosabb lehetett volna. Ma az üres kapuba sem találtunk be.

Ronny Deila: A védekezés volt a mai siker kulcsa, ez sokkal jobban ment a társaságnak, mint az első meccsen. Szoros mérkőzés volt, de mi kihasználtuk a helyzeteinket és végig fegyelmezettek voltunk, kontorláltuk a játékot. Tetszett, amit láttam a csapatomtól, sikerült végrehajtani a taktikai utasításainkat, ez vezetett ehhez a szép sikerhez.

90+3

Vége a rémálomnak, a norvégok 5-2-es összesítéssel jutottak tovább.

90

Három perc agónia még, ennyit hosszabbít a görög bíró.

90

Sokan elindulnak hazafelé.

Mindenki a végét várja, csak más-más okból.

85

Boateng helyett Brenne a pályán.

83

Johansen kapott sárgát.

80

Kulcsár cselezett szépen, majd lőtt, de kivágták a kapu torkából a labdát.

K. gyenge, skandálja a tömeg.

78

Szakály fejelt közelről fölé.

76

Nagy helyett Ferenczi a pályán.

73

Sveen és Ovenstand jön Storflor és Abdisalam helyett.

72

Bouadla szabadrúgása halt el a kapus kezében.

72

Volast rántották le gólhelyzetben, Stoirbaek-et kiállították!

70

Volas adott középre fejjel, Sidibe Kulcsár elé stukkolt, aki lőtt, a lövésbe Szakály belefejelt, így fölé.

68

Vilsvik volt túl kemény, sárga lap.

63

Volas csinálta meg szépen a cselt a 16-oson belül, de lövése a kapufáról vágódott ki.

Teljes letargia a stadionban, nem így képzeltük ezt az estét.

58

Elment... Storflor lőtt 18-ról kapura, megpattant és ez is beakadt. 0-3

57

Kettős csere, Trninics helyett Kulcsár, Czvitkovics helyett Volas a Lokiban.

56

Zsidai lőtt kapura kapásból, mellé.

Nagy a baj, kettőt kellene lőnie a DVSC-nek, az is csak a hosszabbításhoz lenne elegendő.

51

Gól! Kétszer is kijött a labda a Loki kapujáról, előbb Verpecz védett óriásit, majd a kapufa segített, harmadszorra Boateng közelről belőtte a labdát a hálóba. 0-2

46

Szakály próbálkozott, levágódó lövését védte a kapus.

46

Elkezdődött a 2. félidő.

Kondás Elemér nem cserélt, a másik oldalon sincs változás.

Jönnek a csapatok a folytatásra.

45

Vége a félidőnek.

45

Boateng rúgta le Trninicset, sárga lap.

42

Kovács fordult le, estében lőtt, de a felperdült labdát fogta a kapus.

40

Szakály lőtt el kapásból egy levágódó labdát, csúnyán fölé.

Ebben a pillanatban az ellenfél áll továbbjutásra.

35

Gól, vezet a Strömsgodset! Bal oldali szabadrúgás után a labda a bal kapufáról Kovács elé perdült, aki közelről a hálóba lőtt. 0-1

33

Trninics "takarított", sárga lapot kapott érte.

32

A játékos visszaállt.

31

Trninicset kell ápolni.

30

Most a magyar térfélen folyik a játék, de jól védekezik a DVSC.

26

Feljöttek a norvégok, Verpecz mentett kifutva.

23

Kovács gyalulta földbe Mátét, majd fejelt mellé közelről.

21

Úgy tűnik, a védelmünk jobb oldala sebezhető. Nagyot futották le újra.

20

Czvitkovics ment el a jobb oldalon, az alapvonalról belőtt labdáját Szakály perdítette mellé.

16

Sok hibával, idegesen játszik mindkét fél.

13

Válaszul Boateng lövését védte Verpecz.

12

Trninics vágta rá jó 25-ről, kevéssel ment a jobb felső fölé.

10

Alábbhagyott az iram, felváltva birtokolják a labdát a csapatok.

7

Nagy hibája nyomán ment el a norvég támadó, de a hátvéd javított, becsúszva szerelt.

6

Újra Cicó és Sidibe, előbbi lapos labdáját a csatár alig pöckölte mellé!

3

Czvitkovics jobb oldali beadását fejelte kapura Sidibe, de védett a kapus.

2

A Loki birtokolja a labdát.

1

A Strömsgodset kezdte a játékot.

A drukkerek elénekelték a himnuszt.

Megvoltak a csapatfotózások, pár másodperc és kezdünk.

Felcsendül a Tankcsapda-féle Loki-induló, jönnek a csapatok!

Kovács Péter nevét nem foglalja imába a B-közép, finoman fogalmazva...

Bemennek a két gárda játékosai az öltözőbe, 12 perc múlva kezdés.

A Loki tiszta fehérben, a vendégek kékben játszanak majd.

Félórával a kezdés előtt bő félház van a Városi Stadionban, kissé fülledt melegben rendezik majd a meccset.

Az ellenfélnél különösen fújolják Kovács Pétert, köszönhetően egy-két szerencsétlen nyilatkozatának, illetve a Damahounak okozott súlyos sérülése miatt.

A norvégoknál is akad egy nagy visszatérő, Lars Chrispher Vilsvik, a jobbhátvéd ugyancsak maródi volt az elmúlt időszakban.

Az összeállításokat böngészve megállapíthatjuk, hogy a Lokiban lehetőséget kapott Trninics, Zsidai mellett a szűrő posztján, valamint a sérülésből felépült Mészáros Norbert a védelem tengelyében.

Közben a stadionban előbb a debreceni kapusok, majd nem sokkal később a mezőnyjátékosok is kijöttek melegíteni.

Buszkonvojok és autókaravánok szállították a piros-fehérbe burkolózott szurkolókat a szabolcsi megyeszékhelyre, ahol óriási a rendőri biztosítás.

Az odavágón 2:2-es döntetlent játszott Norvégiában a Debrecen. Ez bizakodásra adhat okot.

Európa-liga

DVSC-TEVA vs. Strömsgodset

0 - 3   (0 - 1)

Nyíregyháza, 8.000 néző. V.: Ilias Spathas (Dimitrios Saraidaris, Lazaros Dimitriadis, Stavros Mantalos).

DVSC-TEVA: Verpecz - Trninić, Mészáros, Máté, Z. Nagy, Korhut, Zsidai, Bouadla, Szakály(C), Czvitkovics, Sidibe

Csere: Poleksić - Lázár, Brković, Ferenczi, Kulcsár, Volaš, Horváth

Vezetőedző: Kondás Elemér

Strömsgodset: Larsen - Hamoud, Horn, Boateng, Vilsvik, Storbæk, Johansen, Ibrahim, Storflor, Péter Kovács, Wikheim

Csere: Stubhaug - Nuhu, Sveen, Rønning, Nguen, Brenne, Diomande

Vezetőedző: Ronny Deila

Gólszerző: Kovács (0-1) a 35., Boateng (0-2) az 51., Storflor (0-3) az 58. percben.

Sárga lap: Trninics a 33., Boateng a 45., Vilsvik a 68., Johansen a 83. percben.

Kiállítás: Stoirbaek a 72. percben.

Csere: Trninics helyett Kulcsár és Czvitkovics helyett Volas az 57., Storflor helyett Sveen és Abdisalam helyett Ovenstand a 73., Nagy helyett Ferenczi a 76., Boateng helyett Brenne a 85. percben.

Kedvező pozícióból, de nem elbizakodva várja a DVSC a Strömsgodset elleni nyíregyházi visszavágót.

Kondás Elemér, a Debreceni VSC vezetőedzője bízik abban, hogy csapata továbbjut a norvég Strömsgodset elleni labdarúgó Európa Liga-selejtezős párharcból.

Javában folynak a csütörtöki DVSC-TEVA-Strömsgodset labdarúgó Európa-Liga visszavágó előkészületei.

A Magyar Kupa győztes Loki megkezdte idei nemzetközi szereplését csütörtökön. A DVSC-TEVA a norvég Strömsgodset vendégeként lépett pályára az Európa Liga-selejtezőjében, melyet élőben közvetítettünk a Hajdú Online-on 19 órától.