2012.12.18. 15:12

A búvárklub úszói a csúcson

Fantasztikus mezőny gyűlt össze az úszók évadzáró versenyén a hírösvárosi Bácsvíz Kupán 55 magyar és külföldi csapat több mint 700 versenyzője mérettette meg magát a kétnapos rendezvényen. A cívisvárosból a Debreceni Búvárklub úszószakosztályának három versenyzője Szenes Mátyás, Stefán Milán és Lukács Laura is érdekeltek voltak a színvonalas tornán.

Szenes Mátyás igazolva a szövetségi kapitány Riói Olimpiai kerettagsági döntését először új egyéni csúccsal, a legjobb idővel került döntőbe, majd ott tovább javítva legjobbját nyerte az 50 m-es gyorsúszás döntőjét.

Stefán Milán lemásolta Mátyás úszását és szintén egyéni csúcsot úszva győzött a 100 m pillangó mezőnyében. Milán ezen kívül az 50 m-es pillangóúszásban is dobogóra állhatott, ahol több mint egy másodpercet javítva legjobbján, a harmadik helyen végzett.

A felkészülésünk kiválóan sikerült, amit az egyéni csúcsok mellett a kiváló helyezések is bizonyítanak. Különösen értékesek ezek a győzelmek azért is, mert ilyen mezőny nem sokszor gyűlik össze egy versenyen. Tovább növeli az eredmény értékét, hogy cikluszáró versenyről van szó. Ez volt az utolsó megmérettetés ebben az évben és itt adott mindenki számot arról milyen munkát végzett el az elmúlt időszakban. Láthatóan mi jó úton járunk ami bíztató a jövőre nézve, nyilatkozta Moravecz János edző.