Napról napra – Programok Debrecenben

Akt.:
Napról napra – Programok Debrecenben
© Illusztráció: Molnár Péter, archív
Debrecen – Nálunk megtekintheti, hogy milyen programokkal várja Önt a cívisváros.

április 9., csütörtök

  • 9.30, 11.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Hamuban sült pogácsa (kamarajáték)(X)
  • 10.00 és 11.00 óra, Józsai Közösségi Ház: Egészségügyi világnap – interaktív egészségmegőrző program óvodásoknak
  • 11.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Előtéri Galéria: Fiatal alkotók – kiállítás a Könnyűipari Szakközép- és Szakiskola diákjainak munkáiból (április 30-ig)
  • 17.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: Takarékos vízellátás a kiskertekben – előadás
  • 16.30 óra, Újkerti könyvtár: Irodalmi Kávéház – Kortárs Kultúrkör
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Don Giovanni (premier, Csokonai Vitéz Mihály bérlet)

április 10., péntek

  • Tócóskerti Iskolai és Gyermekkönyvtár: Debrecen nevezetességei – helytörténeti foglalkozás kicsiknek a város napja alkalmából
  • 10.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, Előtér, Előtéri Galéria, Mozi terem: „Debrecen színei – A város, ahol élek” –
  • aszfaltrajzverseny óvodásoknak a Város Napja alkalmából
  • 10.00 óra, Kismacsi Közösségi Ház: Mesterségek bemutatása – foglalkozás gyermekek számára a Város Napja alkalmából
  • 11.00 óra, Találkozás: Szent Anna Székesegyház előtt: Séta (a város katolikus emlékhelyeinek megismerése)
  • 12.00 óra, Csokonai Vizuális Műhely Galéria: A Tragédia színterei, in memoriam Madách Imre – Székely Géza kiállítása (április 30-ig)
  • 14.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: A Város napja
  • 17.00 óra, Belvárosi Galéria: Ars Sacra Debreceniensis – 300 éves a katolikus újjászületés Debrecenben – kiállítás (május 11-ig)
  • 17.00 óra, Nagymacsi Közösségi Ház: Nagymacsi életképek – fotókiállítás a Város Napján
  • 17.00 óra, Hal Köz Galéria: Rendhagyó tárlatvezetés Maharita Szabrina “Emberek vagyunk” című kiállításán
  • 21.00 óra, Roncsbár: Intim Torna Illegál

április 11., szombat

  • 8.00 óra, Újkerti Közösségi Ház, 204-es terem: Géniusz kupa – gyermek sakkverseny
  • 9.00 óra, Belvárosi Közösségi Ház, Pódiumterem: Éneklő ifjúság – városi minősítő hangverseny
  • 9.00 óra, Tímárház: Nemez nap
  • 9.30 óra, DAB székház: Hunra konferencia (Tehetség – Zene – Olvasás)
  • 10.00 óra, Tímárház: Gyöngyfűzés
  • 11.00 óra, Déri Múzeum: Múzeumpedagógiai foglalkozás és rendhagyó tárlatvezetés
  • 11.00 óra, MODEM: Rendhagyó tárlatvezetés Szoboszlai Lillával
  • 15.00 óra, Sesztina Galéria: “Kendlimajor Best Of” – Kiállítás a kendlimajori Ludvig Nemzetközi Művésztelepek gyűjteményéből (május 8-ig)
  • 15.00 óra, Ondódi Közösségi Ház: Város napi rajzpályázat és kiállítás
  • 17.00 óra, Aranybika Hotel: Filmvetítéssel egybekötött bibliai kalauzolás: Te vagy a Messiás?
  • 19.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Párizs hídjai – a Magyarországi Szerb Színház vendégelőadása (bérletszünet)
  • 20.00 óra, Lovarda: Kowalsky meg a Vega
  • 21.00 óra, Roncsbár: Hiperkarma

április 12., vasárnap

  • 7.00 óra, Monostorpályi út 37.: Veteránalkatrész Börze és Kiállítás
  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: Hamuban sült pogácsa (kamarajáték)(X)
  • 10.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Lúdas Matyi bemutató (családi előadás)(X)
  • 17.00 óra, Kölcsey Központ: Szárnyaló hangok – Canticum Novum Kamarakórus koncertje
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Don Giovanni (Thuróczy Gyula bérlet)

április 13., hétfő

  • 14.00 óra, Postás Üdülő: „Zöld erdőben jártam…”
  • 17.00 óra, Újkerti Könyvtár – Kismamaklub: A korai anya-gyermek kapcsolat – Mudri Sándorné óvodai pedagógus előadása. Kismamatorna!
  • 19.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Borbély Szilárd-emlékest
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Don Giovanni (Erkel Ferenc bérlet)

április 14., kedd

  • 10.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: Lúdas Matyi (bérletes előadás)(X)
  • 10.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: A mezei és a háziegér (kamara-bábkészítő)(X)
  • 17.00 óra, Méliusz Juhász Péter Könyvtár – I. emeleti kerengő: Debrecen – Nagyvárad fotókiállítás (május 4-ig)
  • 18.00 óra, Debreceni Egyetem, Főépület – Auditorium Maximum: Laár András: Buddhizmus a mindennapi életben című előadása
  • 19.00 óra, Kölcsey Központ, Nagyterem: Halhatatlan szerelem – Müller Péter estje
  • 19.00 óra, Csokonai Színház: Don Giovanni (Honthy Hanna bérlet)

április 15., szerda

  • 10.00 óra, Kőrösi Csoma Sándor Tagintézmény: Fiatalok órája – életvezetési tanoda 8. osztályos tanulóknak
  • 10.00 és 14.00 óra, Vojtina Bábszínház – Játszószínház: A mezei és a háziegér (kamara-bábkészítő)(X)
  • 13.30 és 18.00 óra, Vojtina Bábszínház – Színházterem: A hosszabik út – a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ vendégelőadása (X)
  • 14.00 óra, Csapókerti Közösségi Ház: A Biblia olvasata egy gyógyszerész szemével
  • 17.00 óra, Újkerti Könyvtár: Ezoterikus klub. Esszencia rendszer- és családállítás – Beszélgetés Rénes Anikóval
  • 17.00 óra, Benedek Elek Könyvtár: Ispány Marietta dalestje
  • 18.00 óra, Méliusz Juhász Péter Könyvtár – földszinti előadóterem: Szerda esti daloló
  • 19.00 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház: Idegenben keserűbb a sírás – Karády Katalin-est – a Magyarországi Szerb Színház vendégelőadása (Tikos Sári bérlet)








hirdetés