Kajak-kenu ob – Tótka Sándor triplázott 200 méteren

Szolnok – Tótka Sándor egyesben, párosban és négyesben is aranyérmet szerzett 200 méteren a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság szombati zárónapján.

Az UTE kajakosa párosban világbajnok társával, Molnár Péterrel lett első, míg négyesben Molnár mellett Birkás Balázs és Balaska Márk volt a csapattársa.

A kenusoknál az olimpiára készülő Hajdu Jonatán nyert egyesben, párosban és négyesben pedig a győriek hajója bizonyult a leggyorsabbnak.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:

200 m:

K-1:
1. Tótka Sándor (UTE) 36.872 mp
2. Birkás Balázs (EDF Démász Szeged) 37.705
3. Molnár Péter (BHSE) 38.718

K-2:
1. Molnár, Tótka 33.132
2. Balaska Márk, Birkás (Váci Vasutas, EDF Démász Szeged) 33.259
3. Dombi Rudolf, Bán Kristóf (UTE, FTC) 34.266

K-4:
1. Molnár, Tótka, Balaska, Birkás 30.617
2. Kerék László, Szeiler Máté, Hájos Bálint, Varga Márk (FÉMALK BOMBA) 32.570
3. Kugler Attila, Rab Ábris, Fodróczi Vilmos, Csontos Zsolt (Vasas, FÉMALK BOMBA, Pécs) 33.677

C-1:
1. Hajdu Jonatán (Dunaferr) 42.730
2. Nagy Péter (Graboplast Győr) 42.984
3. Lantos Ádám (Graboplast Győr) 43.004

C-2:
1. Nagy, Lantos 42.555
2. Széles Gábor, Horváth Ákos (Graboplast Győr) 43.609
3. Balla Levente, Hajnal Jenő (Graboplast Győr) 43.689

C-4:
1. Széles, Nagy, Lantos, Varga Dávid (Graboplast Győr) 37.734
2. Kiss Tamás, Dóczé Ádám, Androkity Marcell, Jakus Zoltán (Csepeli KKE) 38.081
3. Vörös Balázs, Németh Szabolcs, Korisánszky Dávid, Ballér Tamás (KSI SE, Merkapt-Mekler ITSE) 38.141

5000 m:K-1:
1. Noé Milán (BHSE) 21:37.340 p
2. Csontos Csaba (BHSE) 21:38.424
3. Györgyjakab Máté (UTE) 21:47.134

C-1:
1. Kiss 24:04.229
2. Androkity 24:05.856
3. Dóri Bence (UTE) 24:22.036

nők:

200 m:

K-1:
1. Lucz Dóra (UTE) 45.088
2. Hagymási Réka (BHSE) 45.561
3. Szabó Ágnes (KSI SE) 46.374

K-2:
1. Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter (UTE) 40.166
2. Hagymási Anita, Hagymási R. (BHSE) 40.279
3. Csernák Edina, Jeszenszky Petra (Váci Vasutas, MAFC) 43.419

K-4:
1. Katrinecz, Szilágyi Anett, Malcsiner, Szabó Á. (UTE, KSI SE) 39.637
2. Czéllai-Vörös Zsófia, Bordács Blanka, Farkasdi Ramóna, Pető Réka (Graboplast Győr) 41.450
3. Fülöp Fanni, Fülöp Adriána, Törő Judit, Pintér Titanilla (City-Gas) 45.430

C-1:
1. Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 53.126
2. Balla Virág (Graboplast Győr) 53.513
3. Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 53.806

5000 m:

K-1:
1. Csay Renáta (Graboplast Győr) 23:25.223 p
2. Horváth Noémi (BHSE) 23:25.496
3. Bara Alexandra (KSI SE) 23:39.263

– MTI –



További hírek a Sport kategóriából

Sporthírek






hirdetés