Atlétika

2024.03.03. 22:22

Kozák Luca tisztesen helytállt a 60 gát vb-döntőjében, amelyben új világrekord született

Suba László tanítványa ezúttal nem futott nyolc másodpercen belül, de egy magyar és egy nemzetközi sporttörténelmi pillanatnak a szereplője volt.

Tóth Huba Elemér

A már olimpiai kvótával rendelkező Kozák Luca vasárnap a vb-döntőig menetelt

Forrás: Nemzeti Sport-archív

Kozák Luca már azzal magyar sporttörténelmet írt, hogy vasárnap este bejutott a fedett pályás atlétika világbajnokság fináléjába, ahol 22 órától állt rajthoz. Volt kihívó bőven, a bahamai Devynne Charlton például már az elődöntőben új világcsúcsot futott.

Kozák Lucát ezúttal az 1-es pályán láthattuk. A debreceni klasszis igyekezett felvenni a versenyt a többiekkel, és tisztesen helytállt, de előzni nem tudott.

Most elmaradt a többi idejétől, 8,01-el a 8. lett egy olyan versenyben, melyben Charlton tovább javított addigi eredményén, így az új világrekord immáron 7,65! Másodikként a francia Samba-Mayela (7,74) ért célba, míg a bronzérmet a lengyel Skrzyszowska (7,79) szerezte meg.