Huszonnégy góllal győzött a DEAC

A debreceni fiatalok remek napot fogtak ki.

Kiütötték ellenfelüket a cívisvárosi fiatalok

Forrás: DEAC-archív/Ásztai Csaba

A megyei U16-os bajnokság vasárnapi játéknapján a sereghajtót fogadta Sáfár Péter listavezető alakulata – írta a deac.hu.

Az első félidő derekánál már hetet vágtak az Ebesnek a Sáfár-tanítványok. A debreceniek a játék minden elemében felülmúlták ellenfelüket, a szünetig hátralévő időben még háromszor mattolták a vendégek védelmét.

Dicséret illeti a fiatalokat, mert tízgólos előnynél sem álltak le, továbbra is nagy kedvvel futballoztak, sőt gáláztak a második félidőben. A játékrész kis túlzással arról szólt, a debreceniek gólt rúgtak, az Ebes pedig közepet kezdett. Még 14 alkalommal terhelték meg cívisvárosiak a vendégek kapuját, mely találatokból egyedül Lakatos kilencet jegyezhetett. 24–0 lett a vége, ahogy mondani szokták, ez már gombócból is sok.

A tények:

Megyei U-16 B 7. forduló

DASE – Ebes: 24-0 (10-0)

DASE: Gencsi – Hajdu, Harsányi (Bobik 41’), Villás, Péter (Rácz 41’), Kaprinyák (Lakatos 41’), Kulcsár, Horváth, Nagy L., Csonka, Pósán

Vezetőedző: Sáfár Péter

Gólszerzők: Csonka 5’, 6’, 29’, 48’, 71’, Horváth 8’, 12’, Nagy L. 11’, 70’, Kulcsár 16’, 20’, 31’, Kaprinyák 36’, Lakatos 42’, 44’, 46’, 55’, 56’, 60’, 64’, 68’, 78’, Villás 50’, 75’

Sáfár Péter: Tisztelve ellenfelünket, komolyan vettük ezt a mérkőzést, teljes erőbedobással futballoztunk, kihoztuk magunkból a maximumot. Nehéz ilyen arányú győzelem után értékelni, az ilyen meccsek nem szolgálják a fiatalok fejlődését, csak arra jó, hogy javítsunk a gólarányunkon. Természetesen gratulálok a srácoknak.