2023.10.19. 18:10

Bondár Anna kiesett egyesben

Bondár Anna

Forrás: NS-archív

Bondár Anna egyesben a nyolcaddöntőben búcsúzott a 259 ezer dollár összdíjazású kolozsvári keménypályás tenisztornán. A világranglistán legjobb helyen (116.) jegyzett magyar játékosra a román Elena Gabriela Ruse (188.) várt a 16 között – írja az MTI.

Az első szettben a Hajdúszoboszlói SE teniszezője kétszer is elvette ellenfele adogatójátékát, de a brékelőnyét végül nem tudta megtartani, a rövidítésben pedig ellenfele összpontosított jobban. A második játszmában Ruse 4:2-re elhúzott és a harmadik bréklabdáját kihasználva végül a hetedik játékot is megnyerte, majd kiszerválta a mérkőzést, amely 1 óra 51 percig tartott. A végeredmény 7:6, 6:2 a román versenyző javára.

Bondár Anna párosban még versenyben van, a kiírás szerint csütörtökön este lejátssza negyeddöntőjét a belga Kimberley Zimmermann oldalán.